Canva

Dobry sos do mięsa nie istnieje bez tego składnika. Szef kuchni zdradza tajemnice

Wywar jest podstawą wyśmienitego sosu. W zasadzie potrzeba kilku świeżych, dobrych jakościowo składników i pyszny bulion pozostaje z przygotowania ryb oraz mięsa.

O czym pamiętać przed przygotowaniem wywaru?

Warto pamiętać o ty, że dobrze jest ugotować wywar na zapas i zamrozić go po odtłuszczeniu. Będziemy mieć go zawsze pod ręką i przyda się do na przykład podlania niezbyt soczystej pieczeni. Również wywary dobrej jakości można zobaczyć w sklepach jako gotowy produkt i może po nie sięgnąć każdy nieobyty za bardzo z kulinariami, niepewny swoich umiejętności. Oto przykłady podstawowych wywarów:

Rodzaje pysznych wywarów

Canva
  1. Wywar z ryby - należy poddusić na maśle warzywa, na przykład cebulę, por, korzeń pietruszki oraz seler. Następnie dodajemy wcześniej opłukane kręgosłupy oraz głowy bez oskrzeli ryb i zalewamy całość winem z wodą wymieszanym pół na pół. Dodajemy jeszcze przyprawy i gotujemy około 59-63 minuty.
  2. Wywar ciemny - należy mocno podsmażyć kości wieprzowe bądź wołowe, cebulę oraz włoszczyznę i wlewamy na patelnię odrobinę wody, rosołu lub wina. Smażymy ponownie do czasu, aż płyn nam wyparuje, uważając jednocześnie aby niczego nie przypalić. Wlewamy ponownie płyn i wygotowywujemy go. Czynność należy powtórzyć 2-3 razy, a następnie wlewamy do garnka zimną wodę, całość zagotowujemy. Zdejmujemy powstające szumowiny i gotujemy całość przez około 130-180 minut.
  3. 3Wywar jasny - należy zagotować pod przykryciem kości cielęce lub drobne kawałki drobiu (skrzydła, szyje czy grzbiety) oraz podroby z włoszczyzną, cebulę i liść laurowy. Po odszumowaniu gotujemy wywar na małym płomieniu około 120-180 minut.
Autor:
redaktor zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł