Canva.com

Jesteś w ciąży i czujesz ciągły ból głowy oraz kończyn? To może być niedobór cennego pierwiastka

Magnez to niezbędny minerał, który jest potrzebny organizmowi. Magnez pomaga regulować wiele procesów organizmu, w tym funkcję mięśni, poziom cukru we krwi i produkcję energii. Jest niezwykle ważny także dla zdrowia kobiety ciężarnej. Co stanie się, gdy będziemy mieć niedobór magnezu?

Magnez to minerał niezbędny do wielu ważnych funkcji w organizmie. Pomaga w skurczu i rozluźnieniu mięśni, reakcjach enzymatycznych i działa jako przeciwutleniacz, chroniąc komórki przed wolnymi rodnikami. Magnez jest również ważny dla zdrowia kości, regulacji poziomu cukru we krwi i zdrowia serca. Istnieje wiele sposobów na wprowadzenie magnezu do organizmu, na przykład poprzez źródła żywności, suplementy i różne naturalne środki zaradcze.

Magnez w ciąży

Magnez jest ważny dla kobiet w ciąży, ponieważ jest potrzebny do rozwoju płodu i zapobiegania stanom przedrzucawkowym. Stan przedrzucawkowy występuje, gdy kobieta ma wysokie ciśnienie krwi i białko w moczu podczas ciąży. Stan przedrzucawkowy może być śmiertelny dla matki lub dziecka

Magnez pomaga również na sen, zmęczenie i nastrój. Istnieje wiele różnych objawów niedoboru magnezu, które można łatwo przeoczyć, takich jak zmęczenie, zły sen, drażliwość, nudności i zaparcia. Jeśli jesteś w ciąży lub myślisz o zajściu w ciążę, ważne jest, aby wykonać test na niedobór magnezu.

Canva.com

Magnez jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania układu krążenia, nerwowego i pokarmowego. Zalecana dzienna porcja magnezu to 370-420 miligramów dziennie.

Można go znaleźć w szerokiej gamie produktów spożywczych, ale najlepszym źródłem są ciemnozielone warzywa liściaste, orzechy, fasola i produkty pełnoziarniste.

Skutki nadmiaru magnezu w ciąży

Pamiętajmy także, że nadmiar, jak i niedobór jest zły. Może to prowadzić, m.in. do:

  • kłucie w klatce piersiowej,
  • niemiarowe bicie serca,
  • zaburzenia oddychania,
  • osłabienie organizmu,
  • uczucie odrętwienia kończyn,
  • mrowienie wokół twarzy,
  • bóle głowy.
Autor:
redaktor zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł