Popękane pięty
Canva.com

Co na łuszczącą się i popękaną skórę? Możesz TO zrobić w domu

Popękana i łuszcząca się skóra nie jest dokładnie tym samym co skóra sucha. Oczywiście oba typy problemów mogą iść ze sobą w parze, ale też nie muszą, bo bywa i tak, że to skóra, która na ogół jest tłusta lub przynajmniej mieszana, nagle zaczyna się łuszczyć i dosłownie odchodzić płatami, pozostawiając po sobie na ciele nieestetyczne blizny i plamy.
Reklama

W pielęgnacji takiej problematycznej skóry należy skupić się na działaniu nawilżającym i regenerującym. Skórę trzeba lekko złuszczać, ale jednocześnie dopilnować tego, by traciła ona występującej w niej wody i od zewnątrz była zabezpieczana naturalnym filmem, przez który nie przeniknie zbyt silne promieniowanie słoneczne, ani też inne szkodliwe czynniki zewnętrzne.

Jak zadbać o pięty?

Naskórek, który jest wyraźnie popękany i zaczyna dosłownie odchodzić od ciała, przypominając szorstką w dotyku i nieprzyjemną w wyglądzie łuskę, należy oczywiście złuszczyć i ściągnąć, co najłatwiej uczynić przy pomocy odpowiednich peelingów. Najbezpieczniejsze w działaniu będą peelingi enzymatyczne bądź peelingi z kawasami. Szczególnie dobrym wyborem jest kosmetyk z dodatkiem kwasów AHA. Należy używać go mniej więcej raz w tygodniu, najlepiej wieczorem, by popękana skóra miała szansę się potem naturalnie złuszczyć i odsłoniła występującą pod nią gładką powierzchnię ciała (lub cery).

Peeling na pięty

Peeling powinien wykonać dobrą robotę, ale skoro skóra jest spierzchnięta i wysuszona, należy ją również nawilżać.

Reklama

Codziennie wieczorem warto wmasować w nią porządny i głęboko odżywczy krem, a najlepiej krem typu maska, który będzie mieć w sobie jeszcze więcej dobrych składników odżywczych w jeszcze wyższych stężeniach. Do takiego kremu śmiało można dodać kilka kropli dobrej jakości serum lub nawet zwykłego naturalnego olejku. Ten prosty trik sprawi, że działanie nawilżające będzie jeszcze silniejsze.

Pod wpływem pielęgnacji opartej na lekkim (ale regularnym) złuszczaniu naskórka i jego mocnym nawilżaniu łuszcząca się skóra odejdzie w niepamięć, a ciało i cera ponownie zostaną perfekcyjnie zadbane.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama