Termometr i leki
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Co spakować do turystycznej apteczki na wyjazd? Pamiętaj o tych rzeczach

Nasze przygotowania do wakacji nie powinny ograniczać się wyłącznie do rezerwacji noclegu w hotelu czy pensjonacie, wykupienia biletu na pociąg albo zatankowania auta i obmyślenia planu całego wyjazdu, czyli złożenia go z przeróżnych atrakcji, chwil zwiedzania oraz momentów beztroskiego wypoczynku na plaży.
Reklama

Dobre przygotowanie uwzględnia także zapewnienie sobie i innym wysokiego poziomu i poczucia bezpieczeństwa. Jeżeli natomiast chcemy być zawsze i wszędzie bezpieczni, musimy zabrać ze sobą na wyjazd kompletną apteczkę. A z czego taka apteczka na wakacje musi się składać?

Tabletki przeciwbólowe

Najpierw wrzućmy do niej podstawowe środki przeciwbólowe. Powinny to być dobrze nam znane leki, które zawsze odpowiednio na nas działają, na które nie jesteśmy uczuleni i które nie wywołują większych skutków ubocznych. Przydać mogą się także leki przeciwgorączkowe (nigdy nie wiadomo, kiedy złapie nas angina lub przeziębienie), leki na ból gardła (np. syrop lub ziołowe tabletki do ssania) oraz mocniejsze środki na bóle głowy. Teoretycznie tego typu produkty medyczne powinny być łatwo dostępne w każdy mieście albo nawet niewielkiej miejscowości turystycznej, ale jeśli będziemy mieć je schowane w apteczce, nie będziemy musieli za nimi biegać, co byłoby dość uciążliwe, zwłaszcza w przypadku gorszego stanu zdrowia.

Środki na insekty

Reklama

Ponadto kompletna apteczka na wyjazd powinna składać się z dobrych i skutecznych preparatów na insekty. Koniecznie zabierzmy ze sobą specjalne spraye odstraszające komary, zwłaszcza jeśli wybieramy się do miejsca, w których tych komarów nie brakuje, a zamierzamy całymi dniami jeździć na rowerze, szaleć na plaży i korzystać z pięknej pogody. Nie lekceważmy silnego działania słońca i zabezpieczmy się przed nim przy pomocy kremów z wysokim filtrem oraz środków na oparzenia i poparzenia słoneczne. Dobrze przygotowana apteczka na wakacje musi mieć też sporo różnych plastrów, opatrunków i kosmetyków na kontuzje. Jeżeli sporządzimy ją wedle wymienionych instrukcji, na pewno niczego w niej nie zabraknie!

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama