Kobica sylwetka z widocznym tułowiem w białej koszuli oraz rozpuszczonymi blond włosami, a na szyi naszyjnik z grawerem
Materiał partnera

Co wygrawerować na biżuterii? 10 najlepszych pomysłów

Najlepszy prezent to ten osobisty. Gdy obdarowana osoba dostaje go w swoje ręce, może dostrzec od razu, ile wysiłku nas kosztował oraz jak bardzo jest przemyślany. Do ponadczasowych upominków, które zawsze trafiają prosto w serce, można zaliczyć personalizowaną biżuterię z grawerem. Zastanawiasz się, jaki napis umieścić na drogocennej ozdobie? Poznaj 10 najlepszych pomysłów!
Reklama

Dlaczego warto podarować biżuterię z grawerem?

Biżuterię na prezent najczęściej wręczamy wtedy, gdy chcemy wyrazić głębokie przywiązanie do partnera, przyjaciela lub członka rodziny. Co więcej, jest to też gustowny upominek na odświętne okazje, takie jak: ślub, chrzciny, narodziny dziecka lub rocznica związku. Nierzadko wyroby jubilerskie ofiarowuje się też osobom, na których chcemy zrobić dobre wrażenie, np. przyszłej teściowej. 

Biżuteria wzbogacona o osobisty akcent niesie ze sobą szczególny przekaz. Z jej pomocą możemy powiedzieć, że dobrze znamy obdarowanego, oraz że rzeczy, które są dla niego ważne, dla nas również nie są obojętne. Gdy wręczasz komuś personalizowane akcesoria, możesz mieć pewność, że nie zostaną one rzucone na dno szuflady.

Gdzie zamówić biżuterię z dedykacją?

Nie każdy zakład jubilerski oferuje personalizację swoich wyrobów. Jeśli szukasz sklepu internetowego, który wygraweruje Twój napis na eleganckiej zawieszce, sprawdź stronę https://mokait.com.pl . Mokait biżuteria to szeroki wybór akcesoriów ze srebra i złota, które doskonale wpisują się w nowoczesne trendy.

Reklama

W asortymencie znajdziesz naszyjniki i ozdoby na rękę dla kobiet oraz mężczyzn.

KObiecy dekolt w białej pół-rozpiętej koszuli z pięknym naszyjnikiem na szyi
Materiał partnera

Co warto umieścić na biżuterii personalizowanej?

Uważasz, że biżuteria z grawerem to świetny pomysł na personalizowany prezent, ale nie wiesz, jaki krótki tekst umieścić na medaliku lub zawieszce? Oto kilka propozycji, które z pewnością wywołają miłe emocje w sercu obdarowanej osoby.

Imię lub ksywkę

Najbardziej klasycznym rozwiązaniem jest wybór zawieszki z imieniem – obdarowanego lub naszym własnym, jeśli łączy nas szczególna więź przyjacielska, rodzinna lub romantyczna. Nieco bardziej oryginalnym rozwiązaniem jest wybór nietypowej ksywki, zdrobnienia lub pieszczotliwego określenia, którym nazywamy bliską osobę.

Cytat lub sentencję

Chcesz wyrazić coś więcej, ale nie czujesz się mistrzem słowa? W takim razie postaw na krótką sentencję zainspirowaną twórczością ulubionego poety lub pisarza.

Reklama

Popularnym rozwiązaniem jest też grawer motta w języku łacińskim – takie rozwiązanie pomaga w wyrażeniu skomplikowanych myśli przy ograniczonej ilości słów i znaków.

Wyznanie

„Kocham Cię”, „Chcę być z Tobą do końca świata”, „Jesteś moim skarbem”... – wyznanie wyryte w złocie ma w sobie wielką moc. Jeśli na co dzień masz problemy z czynieniem śmiałych deklaracji, w przyznaniu się do głębokich uczuć może Ci pomóc przepiękny, grawerowany naszyjnik.

Ważną datę

Data ślubu, narodzin malucha lub pamiętnej randki – związki oraz relacje rodzinne i przyjacielskie pełne są wielkich chwil, oraz ich rocznic. Jeśli chcesz pokazać bliskiej osobie, że pamiętasz doskonale o waszych wspólnych przeżyciach, podaruj jej biżuterię z wygrawerowaną datą, którą oboje chcecie zapamiętać na zawsze.

Grupę krwi

Grawer z grupą krwi jest popularny szczególnie wśród honorowych dawców. Jeśli Twój bliski nie omija żadnej okazji, aby pomóc innym, możesz podziękować mu za jego dobro za pomocą przepięknej zawieszki.

Reklama

Informację medyczną

Bliska osoba cierpi na alergie albo przewlekłe choroby? Zadbaj o jej bezpieczeństwo, kupując jej bransoletkę z wygrawerowaną informacją medyczną. Taka biżuteria potrafi ratować życie w nagłych, groźnych sytuacjach, kiedy liczy się każda sekunda.

Fragment ulubionego filmu, serialu lub książki

Dane „nawigujące” do ulubionej sceny z filmu, serialowego gagu lub wersu z książki to stosunkowo nowatorski pomysł. Na początku zapisz tytuł dzieła, a następnie rozdział i stronę lub odcinek i minutę, które umożliwią odnalezienie konkretnego elementu w treści, np. „Duma i uprzedzenie, wyd. 2008, rozdział 2., str. 98, wers 5”. To ciekawy sposób na zaintrygowanie osób niewtajemniczonych w treść danego utworu. 

Uwaga! To też świetny sposób, aby umieścić na grawerze głębsze wyznanie, np. poprzez słowa bohaterów ulubionego romansu.

Marzenie, motywacje

Masz takie momenty w życiu, że tracisz sprzed oczu cel? Każdy, nawet najwytrwalszy w swoich dążeniach człowiek zapomina czasem, po co podejmuje się codziennych trudów. Zawieszka z grawerem, który przypomina o ambicjach i marzeniach, potrafi być świetnym sposobem na motywację.

Reklama

„Pewnego dnia zostanę doktorem”, „Wystąpię na igrzyskach”, „Stanę na podium”, „Zwiedzę najpiękniejsze miejsca świata” – niezależnie od tego, jaki cel przyświeca osobie, której chcesz wręczyć personalizowaną biżuterię, z pewnością doceni, że ma Twoje wsparcie w drodze na szczyt!

Godzinę narodzin dziecka

Większość rodziców chce na zawsze zapamiętać chwilę, w której na świat przyszedł ich największy skarb. Naszyjnik z wygrawerowaną godziną narodzin malucha to doskonały prezent dla spełnionego ojca i kochającej mamy. Biżuteria tego typu sprawdzi się też świetnie jako upominek z okazji chrzcin.

Dedykację

Ostatnią propozycją na naszej liście jest umieszczenie na naszyjniku lub bransoletce tradycyjnej dedykacji. To też doskonałe rozwiązanie, jeśli wręczasz prezent jako dowód wdzięczności, np. „Najlepszej niani na świecie”.

Spraw, aby podarowana biżuteria stała się jednocześnie bezcennym talizmanem – podaruj ukochanej osobie zawieszkę z wybranym przez siebie grawerem!

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama