Chłopiec je śniadanie w domu przed przedszkolem.
Canva

Czy dziecko robi to przed przedszkolem?

Czy dziecko powinno jeść śniadanie przed przedszkolem? W placówce maluchy zaczynają dzień od śniadania. Pytanie tylko, czy przedszkolaki powinny jeść coś w takiej sytuacji, zanim wyjdą z domu? Odpowiedź nie jest wcale taka oczywista.
Reklama

Czy dziecko powinno jeść śniadanie przed przedszkolem?

Tak naprawdę zależy to od kilku czynników. Ty najlepiej znasz swoje dziecko. Wiesz, czy rano jest głodne, czy może kiedy jest zbyt wcześnie, to nie jest w stanie niczego zjeść.

Pamiętaj tylko o tym, że warto wyrabiać w dzieciach nawyk jedzenia śniadań. To naprawdę najlepszy sposób na rozpoczęcie dnia. O ile w przedszkolu dzieci dostaną rano posiłek, o tyle w szkole, już nie. Dlatego dobrze by było, żeby nauczyły się nie wychodzić z domu z pustym brzuchem.

Kiedy dziecko powinno jeść śniadanie przed wyjściem z domu?

Kiedy dziecko pojawia się w przedszkolu bardzo wcześnie i będzie musiało długo czekać na śniadanie, warto dać mu coś do przekąszenia w domu.

Jeśli wiesz, też, że Twój maluch ma zły humor, zanim coś zje, koniecznie pomyśl, chociaż o jakimś drobny posiłku, przekąsce.

Chłopiec je śniadanie w domu.
Canva

Kiedy dziecko nie musi jeść przed wyjściem z domu?

Reklama

Jeśli prowadzisz swoje dziecko prosto na śniadanie, to oczywiście nie ma sensu budzić malucha wcześniej, tylko po to, żeby coś zjadł. Ważne jest też to, jakie samopoczucie ma dziecko, zanim coś zje.

Niektórzy ludzie mają dobry nastrój bez względu na to, czy są najedzeni, czy nie. Jeśli Twój przedszkolak też tak ma, możesz odpuścić mu śniadanie przed wyjściem.

Jakie śniadanie sprawdzi się przed wyjściem do przedszkola?

Stawiaj na pewniaki. Eksperymentowanie sprawdzi się lepiej po południu i w weekendy.

Naszykuj coś, co dziecko lubi i chętnie zje.

Co zrobić, żeby śniadanie przed wyjściem nie trwało za długo?

Przede wszystkim nie włączaj żadnych bajek do śniadania. Pomijając fakt, że to bardzo niezdrowy nawyk, to dzieci zajęte wpatrywaniem się w ekran nie są w stanie się pospieszyć.

Warto też ustalić, że zabawa będzie dopiero po posiłku.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama