Na białym tle w szeregu ustawione złote pierścionki zaręczynowe z kamieniami
Materiał partnera. Złote pierścionki zaręczynowe w różnych stylach

Czy pierścionek zaręczynowy ze złota to jedyny słuszny wybór? Możesz się zdziwić!

Idealny pierścionek zaręczynowy to taki, który spełni wszelkie oczekiwania twojej drugiej połówki. Najczęściej zakochani mężczyźni stawiają na modele wykonane z klasycznego złota. Nie każdemu jednak przypadnie ono do gustu i nie ma w tym nic złego. Rynek jubilerski oferuje nam także inne kruszce, które okazują się być warte uwagi.
Reklama

Czy pierścionek zaręczynowy musi być złoty?

Pierścionek zaręczynowy złoty to już absolutny klasyk. Zazwyczaj ukoronowany przez ponadczasowy diament, wpisał się w naszą tradycję z wielkim powodzeniem. Tak skomponowane modele zakorzeniły się w obowiązujących zwyczajach do tego stopnia, iż odejście od wspomnianego wzorca nierzadko budzi wątpliwości. Czy symbol miłości może być wykonany z innego kruszcu niż złoto? Odpowiedź brzmi tak! Złoto cieszy się ogromną popularnością dzięki swojej szlachetności, doskonałej prezencji oraz trwałości. Od zarania dziejów jest ono wyznacznikiem luksusu oraz symbolem doskonałości, wieczności i miłości. Owe cechy czynią go doskonałym, jednak niejedynym odpowiednim budulcem tej najważniejszej biżuterii. Odejście od utartego schematu nie będzie zatem niczym złym. W końcu pierścionek zaręczynowy powinien być odzwierciedleniem nie tylko preferencji, ale także osobowości ukochanej.

Reklama

Co więcej, należy przecież pamiętać, iż złoto jest dość kosztowne. Wykonane z niego wyroby jubilerskie mogą wykraczać poza budżet zakochanych, wtedy warto rozważyć alternatywne rodzaje metali szlachetnych.

Na białym tle w szeregu ustawione złote pierścionki zaręczynowe z kamieniami
Materiał partnera. Złote pierścionki zaręczynowe w różnych stylach

Platyna jako fundament pierścionka zaręczynowego

Niezwykle pięknym oraz imponująco trwałym materiałem jest platyna. Jej rzadkie występowanie wpływa na wysoką cenę, jednak jest ona zupełnie odzwierciedlona w jakości. Platyna charakteryzuje się wyjątkową srebrzystobiałą barwą, która podbiła serca konsumentów na całym świecie.

Reklama

Doskonale prezentuje się ona na kobiecej dłoni, dodając jej niepowtarzalnego wdzięku. Ten czarujący metal szlachetny stanie się idealnym tłem dla dowolnego klejnotu. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na pierścionek zaręczynowy z cyrkoniami, czy postawisz na model z szafirem, platyna perfekcyjne wkomponuje się w wybrane przez ciebie połączenie. Warto wspomnieć o kolejnej, niezwykle istotnej zalecie platyny. Wykazuje ona właściwości hipoalergiczne, co czyni ją doskonałym wyborem dla alergików. Niezwykle niskie, niemalże zerowe ryzyko uczulenia zapewni twojej drugiej połówce pełen komfort noszenia. Jeśli poszukujesz pierścionka zaręczynowego, możesz np. zacząć od: https://savicki.pl/zlote-pierscionki-zareczynowe.

Jaki pierścionek zaręczynowy złoty czy srebrny?

Znacznie tańszą alternatywą dla złota i platyny jest srebro.

Reklama

Wspomniany kruszec cieszy się ogromną popularnością ze względu na bardzo atrakcyjną cenę. Pierścionki zaręczynowe ze srebra zaczynają się już od kilkuset złotych, podczas gdy modele ze złota mogą być nawet kilkukrotnie droższe. Pamiętajmy jednak, że różnica cenowa ma przełożenie również w jakości. Wraz z upływem czasu, srebro może ulec procesowi czernienia, który skutecznie oszpeci nawet najpiękniejsze modele biżuterii. Znacznie łatwiej ulega także odkształceniu, a co za tym idzie może szybko stracić na komforcie noszenia. Chcąc dokonać zakupu wizytówki narzeczonej z niewielkim budżetem, warto rozważyć wybór tańszego kamienia. Stawiając na szali złoty pierścionek zaręczynowy z cyrkonią oraz model wykonany ze srebra i diamentu, należy dokładnie rozważyć wszelkie wady i zalety konkretnego rozwiązania.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama