Pralka po dokładnym czyszczeniu
Canva

Czy wiesz, czym czyścić pralkę? Jednej metody się nie spodziewasz!

Kamień, zabrudzone lub niedoprane ubrania, nieświeży zapach — to wszystko może być spowodowane przez gromadzący się w pralce brud! Na szczęście są proste sposoby na jego usunięcie! Sprawdź, czym czyścić pralkę!
Reklama

Czyszczenie pralki... tabletką do zmywarki!

To świetna metoda. Potrzebujesz 2 tabletek do zmywarki, włóż je do pustego bębna pralki i ustaw temperaturę prania na 60 stopni Celsjusza. Teraz musisz puścić puste pranie. Gotowe! Wnętrze pralki powinno być idealnie czyste i wyjątkowo świeże.

Czym czyścić pralkę — sprawdzona soda!

To sposób stary jak świat, ale niezawodny. Soda pomaga pozbyć się nieświeżego zapachu z pralki. Działa również dezynfekująco. Do pojemnika na proszek wsyp 0,5 szklanki sody oczyszczonej. Potem nastaw wysoką temperaturę (najlepiej 90 stopni Celsjusza) i włącz program długiego prania.

Pralka z ręcznikami w praniu, przed czyszczeniem
Canva

Czym jeszcze czyścić pralkę? Oczywiście octem!

Ocet zabija bakterie oraz pozwala pozbyć się kamienia. To świetny sposób na czyszczenie pralki. Sprawdza się jednakowo w przypadku czyszczeniu poszczególnych elementów zewnętrznych przy pomocy gąbki, jak i przy podczas przepłukiwania wszystkiego w środku.

Szklankę octu musisz nalać do komory na proszek. Tak jak przy sodzie, musisz ustawić długi program prania i wysoką temperaturę.

Kwaskiem cytrynowym też możesz wyczyścić pralkę

Tutaj wystarczy zwykły program prania i temperatura wody wynosząca 60 stopni Celsjusza. Kwasek cytrynowy świetnie radzi sobie z kamieniem. Potrzeba około 6 opakowań tego specyfiku, który należy wsypać do komory na proszek.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama