Widok na kettlebell koloru czarnego
Materiał partnera

Dlaczego warto ćwiczyć z kettlebell

Szukasz swojej metody na trening? Warto rozważyć ćwiczenia z kettlebells. Produkty tego typu mają mnóstwo zalet, zarówno w przypadku profesjonalistów, jak i amatorów. Dlaczego powinieneś rozważyć tę metodę treningu? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w treści niniejszego poradnika.
Reklama

Jakie są zalety treningu z kettlebell?

Treningi wykorzystujące kettlebell są coraz popularniejsze. Trudno się dziwić, ponieważ odważniki gwarantują bardzo wszechstronny trening. Można je wykorzystać zarówno do ćwiczeń siłowych, wytrzymałościowych, a także do przygotowania motorycznego. Kształt kettlebells stanowi dodatkowe ułatwienie, ale też motywację do sprostania własnym ograniczeniom. Co więc daje tego typu trening? Oto najważniejsze zalety.

  • Bezpieczny sposób na kardio

Niektóre osoby nie mogą wykonywać tradycyjnego treningu cardio z uwagi na swój stan zdrowia. W tym przypadku warto spróbować ćwiczeń z kettlebell. Swingi czy tureckie wstawanie może okazać się strzałem w dziesiątkę. Ćwiczenia z obciążnikiem skutecznie podnoszą tętno, a jednocześnie nie są obciążające dla stawów.

Reklama
  • Poprawa kondycji i mobilności

Ciężkie odważniki sprzyjają też lepszej mobilności. Wszystkie ruchy wykorzystujące kettlebells poprawiają koordynację ruchową i poprawiają pracę nad stabilnością. Im dłużej ćwiczy się z obciążeniem, tym więcej pozycji można zrobić. Dzięki temu treningi tego typu nudzą się zdecydowanie wolniej i gwarantują sporo satysfakcji.

Jakie efekty dają treningi kettlebell?

Praca z odważnikami daje pozytywne efekty już po kilku treningach. Poprawa mobilności i koordynacji ruchowej to tylko niektóre z nich. Największą jest większa wytrzymałość siłowa, która zapewnia wiele radości.

Reklama

Regularne ćwiczenia kettlebells sprawiają, że zbędna tkanka tłuszczowa zaczyna znikać. W związku z tym, osoby chcące pozbyć się zbędnych kilogramów powinny spróbować tego typu ćwiczeń.

Po kilku miesiącach można też zauważyć zdecydowaną poprawę w przypadku sporadycznych bólów. Jeśli często towarzyszy Ci dyskomfort w okolicach pleców czy kolan, te treningi pozwolą Ci je zniwelować. To właśnie efekt wzmocnienia pośladków i mięśni głębokich, stabilizujących Twój kręgosłup. Co ciekawe, pozytywne efekty ćwiczeń z obciążeniem występują nie tylko u osób młodych, ale również wśród seniorów.

Kettlebells to świetny sposób na wszechstronny trening całego ciała. Jeśli chcesz zadbać o swoją kondycję, koniecznie spróbuj tego rodzaju ćwiczeń. Nie zapomnij tylko o ogólnej rozgrzewce przed rozpoczęciem.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama