Miód manuka
Canva.com

Dodaj codziennie do herbaty łyżeczkę "płynnego złota". Jeszcze nam podziękujesz za to, co się stanie!

Miód manuka powstaje z nektaru drzewa manuka i ma wyjątkowy smak, który jest zarówno słodki, jak i lekko gorzki. Miód manuka ma wiele zalet zdrowotnych i jest często stosowany jako naturalne lekarstwo na różne dolegliwości.
Reklama

Co warto wiedzieć o miodzie manuka?

Miód manuka to miód jednokwiatowy produkowany z nektaru drzewa manuka. Znany również jako galaretowaty krzew, drzewo herbaciane i miód medyczny, miód manuka jest ceniony za swój wyjątkowy smak i właściwości lecznicze. Drzewo manuka pochodzi z Nowej Zelandii i południowo-wschodniej Australii.

Miód ten był od wieków używany przez rdzennych Maorysów z Nowej Zelandii. W ostatnich latach miód manuka zyskał popularność na całym świecie dzięki swoim rzekomym właściwościom zdrowotnym. Jest produkowany przez pszczoły. Zawiera duże ilości enzymów, minerałów, witamin i aminokwasów. Ma też unikalne właściwości antybakteryjne, których nie ma w innych rodzajach miodu.

Właściwości zdrowotne manuka

Miód manuka
Canva.com

Wykazano, że miód manuka ma właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Stosowano go w leczeniu wielu chorób, w tym ran, wrzodów, trądziku i bólu gardła. Mówi się też, że miód manuka wzmacnia system odpornościowy i wspomaga zdrowie układu pokarmowego. Potrzeba więcej badań, by potwierdzić skuteczność miodu manuka w leczeniu różnych schorzeń.

Czy można stosować miód manuka na skórę?

Miód manuka może być wykorzystywany na wiele sposobów. Można go jeść na surowo lub używać jako słodzik do herbaty lub kawy.

Reklama

Można go również stosować miejscowo na skórę lub w postaci kompresów. Stosując miód manuka miejscowo, należy rozcieńczyć go wodą, ponieważ może być dość lepki. Ważne jest też, aby najpierw wypróbować go na małej powierzchni, ponieważ niektórzy mogą być na niego uczuleni. Jeżeli stosujesz miód manuka jako kompres, pamiętaj, żeby nakładać go na czystą, suchą ściereczkę. Przyłóż kompres do chorego miejsca na 20-30 minut.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
[email protected]
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama