Szereg zabawek interaktywnych z fimu Toy Story ustawionych w rzędzie na chodniku spogląda za odchodzącym chłopcem
Materiał partnera

Interaktywny miś i inne zabawki dla dzieci – przegląd topowych propozycji

Atrakcyjne wizualnie, wydające najróżniejsze dźwięki i mające walor edukacyjny – mowa o zabawkach interaktywnych, przeważnie elektronicznych, które warto kupić dziecku. Poniżej przygotowaliśmy krótki przewodnik ułatwiający zakupy. Zdradzamy, że wielką popularnością cieszą się między innymi misie interaktywne.
Reklama

Misie i inne zabawki interaktywne – jak wpływają na rozwój dziecka?

Wybór zabawek dziecięcych jest naprawdę szeroki i czasami trudno wyłapać te najbardziej wartościowe. Kategorią, na którą polecamy zwrócić uwagę, są zabawki interaktywne, których zadaniem – poza świetną rozrywką – jest stymulowane prawidłowego rozwoju małego człowieka. Oddziałują one niemal na wszystkie zmysły, a najbardziej na wzrok, słuch i dotyk. W praktyce polega to na tym, że maluch naciska guzik na zabawce, a w odpowiedzi między innymi się ona zaświeci, wyda dźwięki, zawibruje, poruszy lub wywoła inną reakcję.

Zabawki interaktywne wybieramy odpowiednio do wieku dziecka. Można zacząć na przykład od tych uczących kolorów, kształtów czy odgłosów zwierząt, przez litery i cyfry, aż po bardziej zaawansowane umiejętności, jak naukę słów i zdań oraz zasad przyczyny i skutku.

Reklama

W ten sposób uczymy przez zabawę, rozbudzamy kreatywność i ciekawość dziecka do poznawania otaczającego go świata.

Przed zakupem zabawki interaktywnej musimy zatem sprawdzić, do której grupy wiekowej jest ona dostosowana, ale również czy wykonano ją z bezpiecznych i certyfikowanych materiałów, czy nie posiada zbyt małych elementów, które dziecko mogłoby połknąć ani też czy nie ma ostrych krawędzi. Dodatkowo jest jeszcze jedna istotna kwestia – zabawka, na przykład interaktywny miś dla dziecka , nie może być zbyt ciężki, bo trudno byłoby z niego korzystać. Maluch mógłby się zrazić i nie chcieć bawić się nią, nawet gdy będzie starszy. Przyda się natomiast regulacja głośności, tak by można było ją indywidualnie dopasowywać.

Zabawka kolorowy telefon w pokoju dziecięcym na tle białej ściany
Materiał partnera

Przegląd interaktywnych zabawek – które warto kupić?

Zastanawiasz się, którą zabawkę interaktywną wybrać? Poniżej przygotowaliśmy krótki przegląd topowych propozycji dla dzieci w różnym wieku.

Misie interaktywne

Interaktywny miś to klasyka wśród tego typu zabawek i zdecydowanie coś więcej niż klasyczny pluszak. Poza sympatycznym wyglądem ma wiele funkcji, angażuje dziecko na wielu poziomach. Można też bez problemu dostosować go do wieku malucha. Najmłodsi pokochają misie interaktywne zachęcające do raczkowania, starsi zaś będą mogli poznać wiele pojęć oraz podstawy opieki – karmienia, przytulania, kładzenia spać czy wychodzenia na spacer.

Reklama

Taki miś albo inne interaktywne zwierzątko doskonale sprawdzi się też jako zastępstwo dla prawdziwego pupila.

Książeczki interaktywne

O korzyściach czytania książek nie trzeba nikogo uświadamiać. Interaktywne książeczki sprawiają, że dziecko może samo je przeglądać. Po otwarciu plastikowych stron posłuchają wierszyka, piosenki, bajeczki. Mogą też nacisnąć określone guziki i dowiedzieć się, w jakim są one kolorze czy kształcie. Niektóre mają jeszcze elementy do przesuwania i przekręcania, co sprawia, że są jeszcze ciekawsze i zachęcające.

Zabawkowe gadżety elektroniczne

Wśród zabawek interaktywnych królują nie tylko interaktywne misie i książeczki, ale również wszelkiego typu gadżety elektroniczne.

Reklama

Mowa między innymi o grających telefonach, zegarkach, tabletach, laptopach czy radiomagnetofonach. Posiadają one wiele aktywizujących elementów, a dziecko przez chwilę może poczuć się jak dorosły. 

Interaktywny stolik, kostka i sorter

Na koniec mamy jeszcze grupę interaktywnych zabawek, które opierają się na podobnej zasadzie. Każdy ruch wywołuje określoną reakcję – porusza się, przesuwa, wydaje dźwięk, podświetla się i wiele innych. Stoliki, kostki i sortery interaktywne dostarczają nie tylko wiele radości i rozrywki, ale przede wszystkim uczą.

To już wszystkie nasze propozycje. Pomogliśmy w podjęciu decyzji? Nie czekaj zatem i wybierz misia interaktywnego, książeczkę, telefon, stolik albo jeszcze inną zabawkę!

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama