Dwie uśmiechnięte dziewczynki leżą na trawie podczas majówki.
Canva

Majówka z dziećmi — zobacz, jak ją spędzić, jeśli nigdzie nie wyjeżdżacie

Jeszcze chwila, a nadejdzie oczekiwany przez wszystkich czas relaksu — majówka. Co zrobić, żeby nadchodzące dni upłynęły jak najprzyjemniej? Planowanie wolnego czasu może być prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli trzeba zapewnić najmłodszym jakąś rozrywkę. Poniżej wypisanych jest kilka sprawdzonych pomysłów na wymarzoną majówkę dla dzieci.
Reklama

Miejskie atrakcje

Czas spędzony w mieście może być bardzo przyjemny! Co więcej, tutaj też łatwo o kontakt z naturą. Zobacz, jakich atrakcji możesz poszukać w swojej najbliższej okolicy.

Rodzina na pikniku podczas majówki.
Canva

Zoo

Chyba nie ma dziecka, które nie lubiłoby chodzić do zoo. Zwierzęta, plac zabaw, lody. Najmłodszym naprawdę niewiele potrzeba do szczęścia. Wystarczy pokazać im coś, z czym nie mają do czynienia na co dzień i będą zachwyceni.

Ogród botaniczny

Często (niesłusznie) jest mniej doceniany od ogrodu zoologicznego.

Reklama

A szkoda. Bilety do niego są dużo tańsze, a dzieci mają dużo miejsca do biegania i zabawy. Warto też pamiętać o kontakcie z przyrodą.

Muzeum

Muzea, zwłaszcza przeznaczone dla dzieci, są bardzo ciekawym miejscem do spędzania czasu. Nie chodzi nawet o to, że można dowiedzieć się z nich wielu interesujących informacji. Prezentowane w nich wystawy fascynują i pobudzają wyobraźnię. Pozwalają odkryć nowe rzeczy.

Basen

Szaleństwo w wodzie to jest to! Bezkarnie można chlapać, skakać. Dzieci w końcu mają miejsce na spożytkowanie całej swojej energii.

Kino

Niby nic odkrywczego, ale zawsze daje możliwość spędzenia czasu inaczej od zwykle. Wyjście do kina pozwala oderwać się od codzienności.

Troje dzieci na pikniku podczas majówki. Za nimi jest namiot.
Canva

Kontakt z naturą i brak kosztów

Nie zawsze trzeba korzystać z płatnych rozrywek, żeby przyjemnie spędzić czas. Nieraz wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce i rozplanować czas.

Piknik w parku

Gruby koc, koszyk pełen jedzenia i można zacząć majówkę! Oczywiście, nie samym jedzeniem człowiek żyje — warto zabrać ze sobą coś, co pozwoli urozmaicić czas: piłkę, bańki mydlane, pistolety na wodę, kredę do rysowania po chodniku.

Wycieczka do lasu

Wspólny spacer po lesie to bardzo przyjemny sposób spędzania czasu. Tak samo, jak w parku i tutaj można zorganizować piknik i odpocząć od zgiełku, pędu.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama