olejek z drzewa herbacianego
canva.com

Jak aplikować olejek laurowy na twarz, aby wyglądała pięknie? To proste!

Naturalne oleje są naprawdę świetne, dlatego wszyscy powinniśmy ich używać, jeśli tylko zależy nam na własnym wyglądzie (a z całą pewnością tak właśnie jest). Z powodzeniem zastąpią nam one drogie kremy nawilżające.
Reklama

Staną się też alternatywą dla mocniejszych środków farmakologicznych, którymi leczymy poważniejsze choroby skórne. Swoją przygodę z olejami możemy rozpocząć od oleju laurowego. Dzięki niemu nasza naturalna pielęgnacja szybko zacznie przynosić nam pierwsze wyraźne (i oczywiście zadowalające) efekty.

Kiedy zacząć używać olejku laurowego?

Ten typ oleju szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku zastosowania go na skórze twarzy. Tak też zacznijmy go używać, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy go nawet w rękach. Spróbujmy na sam początek zastąpić nim zwykły krem do twarzy. Pamiętajmy jednak o tym, że oleju nigdy nie nakładamy bezpośrednio na suchą i oczyszczoną skórę, gdyż w takim wypadku mógłby on ją jeszcze bardziej przesuszyć.

Reklama

Jak używać olejku laurowego?

Potrzebujemy najpierw jakiegoś podkładu. A w tej roli idealnie sprawdzi się zwykły nawilżający tonik (o naturalnym składzie). Najpierw oczyśćmy więc buzię z różnych zanieczyszczeń, następnie wklepmy w nią niewielką ilość toniku, a na sam koniec wsmarujmy w nią olej laurowy. Pamiętajmy też, by nie używać go zbyt dużo. Olej rozetrzyjmy w dłoniach, by dopiero potem przenieść niewielką jego ilość na twarz. Już nawet kilka jego kropelek pozwoli nam przykryć powierzchnię całej buzi. Jeżeli natomiast zastosowalibyśmy nadmierną ilość olejku, najprawdopodobniej w ogóle by się on nie wchłonął, a część produktu zostałaby w ten sposób totalnie zmarnowana.

Czy warto stosować olejki do twarzy?

Reklama

Uroda dla każdego z nas jest ważna, dlatego każdy z nas powinien zainteresować się tym, w jaki sposób można ją poprawiać. Z pomocą olejków i innych naturalnych preparatów staje się to znacznie prostsze, zwłaszcza jeśli uczymy się z nich korzystać i dowiadujemy się, na co konkretnie one działają. Każdy produkt może nam pomóc w czymś zupełnie innym. Zawsze dostosowujmy więc naturalną pielęgnację do swoich problemów.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama