Pranie dywanów
Canva.com

Jak prać dywan w domu? Babcia Stasia radzi

Dywan to ważny element wystroju wnętrza, który nadaje pomieszczeniu ciepło i charakter. Niestety, w miarę upływu czasu i użytkowania, dywan może ulegać zabrudzeniom.
Reklama

Jak usunąć plamy?

W przypadku świeżych plam na dywanie, natychmiast podejmij działania, aby je usunąć. Babci Stasia zaleca delikatne wycieranie plamy suchą białą szmatką lub papierowym ręcznikiem, aby usunąć nadmiar cieczy. Następnie przygotuj roztwór z ciepłej wody i łagodnego detergentu do prania (np. płynu do prania naczyń).

Delikatnie namocz szmatkę w roztworze i wycieraj plamę, starając się nie rozcierać jej na większą powierzchnię. Po zakończeniu przemywania, dokładnie spłucz miejsce czystą wodą i osusz szmatką.

Pranie ręczne dywanów

Bardziej głębokie czyszczenie dywanu można przeprowadzić metodą prania ręcznego. Babci Stasia radzi, aby wykorzystać delikatny detergent do prania ręcznego lub specjalny preparat do prania dywanów, dostępny w sklepach.

Reklama

Najpierw usuń luźne zabrudzenia i odkurz dywan. Następnie przygotuj roztwór detergentu zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Za pomocą miękkiej szczotki lub gąbki nałóż roztwór na dywan i delikatnie pocieraj w kierunku włókien.

Staraj się nie używać zbyt dużej ilości wody, aby nie przemoczyć dywanu. Po umyciu dokładnie spłucz dywan czystą wodą, a następnie osusz go ręcznikiem lub pozostaw do naturalnego wyschnięcia.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama