Wiosenny ogród - alejka obsadzona kwitnącymi tulipanami
Canva.com

Jak sadzić tulipany w ogrodzie? Oto 2 ważne czynniki

Utarło się przekonanie, że tulipany to kwiaty wywodzące się z Holandii. Faktem jest, że obecnie kojarzą się przede wszystkim z tym krajem, aczkolwiek ich historia zaczęła się w Turcji. Te piękne cebulowe rośliny zachwycają ponadprzeciętną urodą i różnorodnością barw. Nic zatem dziwnego w tym, że dla wielu ogrodników są ucieleśnieniem piękna, które uświetni każdy ogródek. Jak je sadzić?
Reklama

Miejsce - gdzie sadzić tulipany?

Tulipany nie są wymagającymi roślinami, aczkolwiek pewne wymagania odnośnie pielęgnacji i lokalizacji posiadają. Osoby przymierzające się do sadzenia tulipanów powinny skupić się na miejscach lekko zacienionych. Sama gleba powinna być wilgotna. Musi również odznaczać się sporą zawartością próchnicy. Podłoże należy przekopać i pozbawić chwastów.

Kiedy sadzić tulipany?

Sadzenie tulipanów powinno odbywać się jesienią. Najlepszą porą jest wrzesień lub październik. O tej porze roku na ogół nie mamy do czynienia jeszcze z silnymi przymrozkami, a zatem cebulki kwiatów będą miały czas na ukorzenienie. Gleba musi być wilgotna, aczkolwiek nie powinna być zbyt mokra, ponieważ takie podłoże może doprowadzić do gnicia. Dołek na cebulki nie powinien przekraczać 20 cm.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama