Amarantus
Canva.com

Jak spożywać nasiona amarantusa? To naturalne wsparcie w ciąży!

Amarantus to bezglutenowe zboże, które ma wielką moc. Jest polecane szczególnie kobietom w ciąży, a także osobom, które walczą z dodatkowymi kilogramami. Poznaj moc amarantusa już dziś!
Reklama

Czym jest amarantus?

Amarantus
Canva.com

Amarantus to roślina, która wytwarza nasiona przypominające ziarno. Nasiona mogą być zmielone na mąkę lub użyte w całości. Amarantus jest dobrym źródłem białka i błonnika. Zawiera też dużo witamin i minerałów, w tym żelaza, magnezu i manganu. Amarantus jest zbożem bezglutenowym.

Co zawiera amarantus?

Amarantus to zboże o wysokiej zawartości białka i błonnika. Jest też dobrym źródłem witamin i minerałów, w tym żelaza, wapnia i magnezu.

Reklama

. Jest też dobrym źródłem witamin A, C i E. Amarantus to uniwersalne ziarno, które można wykorzystać w wielu potrawach, takich jak zupy, gulasze, zapiekanki i kasze. Można go również prażyć jak popcorn lub zmielić na mąkę, aby uzyskać chleb, makaron i inne wypieki.

Szarłat pomoże w walce z nadwagą i otyłością

Wykazano, że amarantus jest skuteczny w walce z otyłością. W jednym z badań szczury, którym podawano dietę bogatą w amarantus, straciły więcej wagi niż szczury, którym go nie podawano.

Reklama

Uważa się również, że amarantus pomaga zmniejszyć ryzyko rozwoju cukrzycy. Amarantus jest zbożem o naturalnie niskiej zawartości kalorii i tłuszczu. Zawiera też dużo błonnika, który pomaga utrzymać uczucie sytości po jedzeniu. Amarantus to dobry wybór dla osób, które starają się schudnąć lub utrzymać zdrową wagę.

Jest również dobrym źródłem kwasu foliowego, który jest ważny dla kobiet w ciąży. Kwas foliowy pomaga zapobiegać wadom wrodzonym mózgu i kręgosłupa. Amarantus jest również dobrym źródłem żelaza, które jest ważne dla kobiet w ciąży. Żelazo pomaga zapobiegać anemii, która może powodować zmęczenie i inne problemy zdrowotne.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama