Kobieta myje szybę, żeby usunąć z niej naklejkę.Widać zdjęcie wazeliny do usuwania naklejki.
Canva

Wiesz, czym trzeba nasmarować naklejkę, żeby zeszła z szyby?

Naklejka na szybie potrafi być prawdziwą zmorą. Bez względu na to, czy jest na oknie w mieszkaniu, trzeba zdjąć ją tak, żeby nie zostawić śladów. Sprawdź, jak usunąć naklejkę z szyby, żeby nie uszkodzić ani nie pobrudzić szkła.
Reklama

Jak usunąć naklejkę z szyby — nasmaruj naklejkę wazeliną

Oporne papierowe naklejki dobrze nasmarować jakimś tłuszczem, świetnie sprawdzi się tu wazelina. Po nasmarowaniu naklejki zostaw wazelinę na dłuższą chwilę i dopiero potem spróbuj wszystko zmyć.

Możesz też użyć innego tłuszczu do naklejki

Sprawdzi się... masło. Dobrze działa też oliwa z oliwek lub oliwka dla dzieci, mają one jednak taki minus, że mogą spłynąć. Metoda z natłuszczeniem najlepiej sprawdzi się w przypadku papierowych naklejek.

Kobieta myję okno, żeby usunąć naklejkę z szyby.
Canva

Jak usunąć naklejkę z szyby — podgrzej ją

Pamiętaj, żeby nie stosować tej metody, kiedy jest zimno, bo szkło może popękać od gwałtownej zmiany temperatury. Możesz użyć... suszarki. Po ogrzaniu musisz zeskrobać naklejkę.

Parownica świetnie pomoże usunąć naklejkę

Jeśli masz taką możliwość, koniecznie skorzystaj z tego patentu. Parownica nie dość, że ogrzeje naklejkę, to jeszcze ją rozmoczy. Parownica zadziała zarówno przy plastikowych, jak i papierowych naklejkach.

Jak usunąć naklejkę z szyby — rozmocz ją

Jeśli chcesz usunąć papierową naklejkę, możesz też ją porządnie namoczyć. Sprawdzi się zarówno sama woda, jak i połączenie jej z octem czy sokiem cytrynowym.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama