Czereśnie
Canva.com

Jak usunąć plamy z czereśni lub wiśni?

Lubisz aromatyczne czereśnie lub wiśnie, ale często zdarza Ci się poplamić nimi ubranie? Mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych sposobów jak wywabić plamę z czereśni z ulubionej bluzki lub spodni.
Reklama

Plamy z czereśni lub wiśni wcale nie tak łatwo wywabić, a szczególnie wtedy, gdy pozwolimy im, aby zaschły przez kilka dni na naszych ubraniach. Zaschnięte plamy na ubraniach możemy próbować wyczyścić chemicznymi detergentami albo domowymi sposobami.

Jak usunąć plamy z owoców?

Czereśnie
Canva.com

Warto wiedzieć, że świeże plamy można bardzo łatwo usunąć i wówczas nie potrzebujemy żadnych dodatkowych detergentów. Czasem wystarczy przetrzeć plamę ściereczką zamoczoną w ciepłej wodzie i wrzucić do prania. Ale nie na każdym materiale możemy tak zrobić. Wcieranie soku z czereśni lub wiśni będzie błędem, np. w przypadku jedwabiu oraz wełny. Wówczas będzie dużo trudniej usunąć plamę.

Zaschnięte plamy z czereśni lub wiśni

Reklama

Stare, zaschnięte plamy możemy usunąć za pomocą mydełka odplamiającego, które zazwyczaj jest dostępne w każdej drogerii. Wystarczy, że namoczymy starą plamę w zimnej wodzie i zaczniemy delikatnie pocierać plamę. Najlepszą metodą będzie jednak spienienie mydełka w palcach i delikatne pocieranie o plamę.

Domowe sposoby na plamy z czereśni

Oczywiście i w tym przypadku niezawodny będzie roztwór sody oczyszczonej i octu. Najpierw zalewamy plamę zimną wodą, a potem pocieramy gęstą pastą. W ciągu kilku sekund zauważymy, że plama znika.

Drugim sposobem będzie zastosowanie boraksu, czyli środka czyszczącego, który znajdziemy w proszkach do prania.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama