Powieszone wyprane firanki.
Canva

Pranie firanek — wiesz, w czym trzeba je namoczyć?

Czy wiesz, jak uprać firanki, żeby były śnieżnobiałe, a jednocześnie się nie zniszczyły? Sprawdź ten tradycyjny, wypróbowany sposób! Potrzebujesz jedynie produktu, który znajdziesz w swojej kuchni, a efekt będzie spektakularny.
Reklama

W czym moczyć firanki?

Odpowiedź jest prosta — w sodzie oczyszczonej! W przypadku brzydkich, pożółkłych firanek pozwoli to na odzyskanie pięknego białego koloru. Na 10 litrów wody powinno dać się około 500 g sody.

Co robić, kiedy nie ma czasu na namaczanie?

W takiej sytuacji dobrze jest dodać łyżeczkę sody do proszku, którą wsypuje się do pralki.

Tłuste plamy — jak się ich pozbyć?

W takim przypadku dobrze jest namoczyć firanki w wodzie z płynem do mycia naczyń. Pozwoli to na łatwiejsze spranie takich śladów. Dobrze, żeby firanki poleżały w takim roztworze kilka godzin.

Czyste, wyprane firanki na tle błękitnego nieba.
Canva

Wybielacz? Tak!

Reklama

Nie ma potrzeby obawiania się sklepowych wybielaczy, spokojnie można ich użyć zamiast sody. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją, a firanka będzie wyglądać jak nowa!

Jak prać firanki?

Bez względu na to, czy firanki wystarczy odświeżyć, wybielić czy usunąć z nich tłuste plamy, przed praniem trzeba je koniecznie wymoczyć.

Następny krok to staranne złożenie firanek, żeby nie plątały się w pralce.

Podczas prania temperatura wody powinna wynosić 30-40 stopni Celsjusza. W opcjach pralki najlepiej wybrać "pranie ręczne" ewentualnie "pranie delikatne".

Jak wieszać firanki?

Trzeba to zrobić bardzo delikatnie i natychmiast po tym, kiedy się wypiorą, dopóki są wilgotne, dzięki temu nie będą pogniecione!

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama