Dolna część kobiecej twarzy z widocznymi zmianami po trądziku które można usunąć
Materiał partnera

Jak usunąć ślady po trądziku z twarzy?

Trądzik pozostawia na twarzy czerwone przebarwienia i drobne blizny. Dotyczy to zarówno osób, które cierpią na trądzik różowaty, jak i nastolatków z trądzikiem młodzieńczym. Duże pryszcze często goją się przez kilka tygodni, dlatego są narażone na liczne czynniki, które sprzyjają pojawianiu się śladów po wyprysku. Sprawdź, jak pozbyć się przebarwień po trądziku dzięki codziennej pielęgnacji skóry twarzy.
Reklama

1. Regularne peelingi

2. Krem na przebarwienia po trądziku

Trądzik dotyka większości osób na pewnym etapie życia. Najczęściej borykają się z nim nastolatkowie w okresie dojrzewania z powodu wahań hormonalnych, jednak wypryski pojawiają się też u dorosłych osób. Najwięcej problemów sprawiają ropne wypryski, które dają wysokie ryzyko powstania blizn i trwałych przebarwień. Jak pozbyć się plam po trądziku ze skóry? Sprawdź, jak poradzić sobie z nimi za pomocą codziennej pielęgnacji.

Regularne peelingi

Regularne peelingi skutecznie usuwają martwy naskórek. Dzięki nim delikatnie złuszcza się jego zewnętrzną warstwę i przyśpiesza się odbudowę nowych komórek. Peeling sprzyja rozjaśnianiu przebarwień poprzez ich stopniowe usuwanie mechanicznie.

Reklama

Komórki w odcieniu ciemniejszym niż reszta skóry powoli bledną, dlatego po kilku tygodniach nawet stare przebarwienia stają się mniej widoczne. Codzienna pielęgnacja twarzy powinna zatem uwzględniać peelingi.

Jeśli peeling wykonywany codziennie za mocno podrażnia skórę, powinno się wykonywać go 2-3 razy w tygodniu. Może to być peeling enzymatyczny na bazie kwasów owocowych, którego stosowanie nie wymaga pocierania skóry. Nakłada się go podobnie jak maseczkę, a następnie zmywa letnią wodą. W razie potrzeby, gdy przebarwienia są szczególnie widoczne, można skorzystać z pomocy kosmetyczki i wykonać peeling chemiczny. Peeling tego typu usunie głębsze warstwy naskórka i ułatwi walkę z najtrudniejszymi przebarwieniami.

Krem na przebarwienia po trądziku

Jeśli chodzi o przebarwienia po trądziku krem zawiera składniki o działaniu rozjaśniającym. W jego składzie znajduje się witamina C, która usuwa ciemniejsze plamy na skórze i wyrównuje jej koloryt. Jednocześnie witamina C jest silnym antyoksydantem, który zapobiega namnażaniu się komórek nowotworowych i starzeniu się skóry. Działanie rozjaśniające wykazują również składniki, które delikatnie złuszczają naskórek, a więc kwasy owocowe. W niskim stężeniu są znakomitym dodatkiem do kremu stosowanego na co dzień. W celu rozjaśnienia przebarwień szczególną uwagę warto postawić na dermokosmetyki, które zapobiegają podrażnieniom naskórka.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama