Kobieta z kubkiem w ręku i szalikiem
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Jak ubrać się na jesień? Każda jesieniara musi to założyć

Przejdź do galerii zdjęć
Jesień to taka pora roku, która dostarcza nam wielu ciekawych inspiracji. Żółto-czerwone wolno opadające liście z drzew, smak dyniowej, aromatycznej zupy i zapach gorącej jesiennej herbatki wpływają na nasze nastawianie, sprawiając, że chcemy zaszaleć z jesienną stylizacją. Planując swój najnowszy look, warto zastosować kilka trików, aby połączyć wygodę z elegancją i jesieniarskimi trendami.
Reklama

Jesienny must have każdej jesieniary

Jeśli chcesz poczuć jesienny klimat, zacznij od stylizacji. Istnieje wiele pomysłów na to, jak ubrać się jesienią i podczas gdy jedni uważają, że najważniejszym elementem stroju jesieniary (a więc osoby kochającej jesień) są szaliki do ziemi, inni kręcą nerwowo palcem, tłumacząc, że żadna jesieniara nie może obyć się bez kolorowych skarpetek i ciepłego sweterka.

Aby rozwiązać ten mityczny spór, redakcja Zaradnej Kobiety postanowiła zapytać u źródła i skontaktowała się z mieszkanką Lublina — Patrycją, która znana jest w regionalnych kręgach jako osoba wyznaczająca trendy, jeśli chodzi o modowe inspiracje na jesień. Patrycja w czasie rozmowy z nami kilkakrotnie podkreślała, że jest prawdziwą jesieniarą, a nie jakąś podrabianą, a jesień kochała nawet wtedy, gdy jeszcze nie było to modne.

Reklama

Patrycja, opisując swój pomysł na stylizację, trafnie zauważa, że chce przede wszystkim czuć się wygodnie i zachować wszystkie najważniejsze jesienne ornamenty.

Jesień to dla mnie czas, gdy ubieram się na tzw. "cebulkę". Pogoda jest na tyle przewrotna, że wychodząc rano z mieszkania, nie wiem, czego tak naprawdę mogę się spodziewać. Wtedy królują u mnie w szafie kolorowe sweterki. Uwielbiam eksperymenty z modą, co jest świetnym lekiem na jesienną chandrę. Opaska, czapka, a nawet rękawiczki, to stałe wyposażenie mojej torebki - wyjaśnia, a gdy mówi o modowych eksperymentach, szeroko się uśmiecha.
kobieta pozująca na tle jesieni
zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Co modne jest jesienią?

Każda jesieniara oprócz zachowania jesiennych akcentów takich jak zapachowe świeczki, gorąca herbata, puszysty koc czy paznokcie w stonowanych barwach, musi przede wszystkim wyglądać jak jesieniara. Warto jednak zauważyć, że nie należy w ciemno stosować wszystkiego, co jest na czasie, bo obowiązujące modowe trendy powinny stać się jedynie motywacją do wypracowania swojego własnego indywidualnego stylu bycia, który będzie spójny z naszym temperamentem.

Reklama

Jeśli chodzi o prawdziwe szlagiery jesieni w 2022 roku, to w tym sezonie królują wysokie buty w czerni albo brązie, do tego dłuższe albo krótsze spódnice i swetry z wykonane z miękkiej dzianiny — zakładając taki sweter, z pewnością poczujesz się, jakbyś była otulona ulubionym kocem. W modzie są też oversizowe spodnie i duże płaszcze, a jeśli chodzi o kolory, to bestsellerowe w tym sezonie są przede wszystkim camel, czerń, szarości i burgundy.

Reklama
Zobacz galerię zdjęć: Błędy ubraniowe
Autor - Kamil Wroński
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.wronski@styl.fm
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama