Dwie ręce podające sobie nawzajem plik pieniędzy w ramach pożyczki
Materiał partnera

Jak wziąć pożyczkę?

Niekiedy dodatkowy zastrzyk gotówki może okazać się bardzo pożądany – na przykład w sytuacji, gdy środki umożliwiłyby zakup potrzebnego sprzętu w korzystnej cenie czy sfinansowanie odkładanych już jakiś czas napraw. Sam proces zaciągania pożyczki nie jest zbyt skomplikowany – coraz częściej nie trzeba nawet w tym celu opuszczać ulubionego fotela.
Reklama

Na remont, wakacje czy zakup wymarzonego sprzętu w dobrej cenie

Pożyczka może być wygodnym zastrzykiem gotówki w sytuacjach, gdy dodatkowe środki pozwoliłyby na sfinansowanie potrzebnego zakupu. Sporo osób decyduje się na przykład na pożyczkę na remont (zwłaszcza że ceny materiałów budowlanych cały czas rosną i trudno oszacować, jaki będzie ostateczny koszt), wymarzone wakacje czy długo odkładany zakup potrzebnego sprzętu (który akurat jest w promocji i można go kupić znacznie taniej niż do tej pory). Część potencjalnych pożyczkobiorców obawia się jednak, że formalności potrwają długo, a w dodatku konieczne będzie udanie się do placówki danej instytucji. To się jednak zmienia – i coraz więcej firm umożliwia swoim klientom szybkie załatwienie sprawy, w dodatku za pośrednictwem elektronicznych kanałów komunikacji.

Pożyczka przez internet: fakty i mity

Wokół pożyczki online narosło jednocześnie sporo mitów.

Reklama

Niektórzy są na przykład przekonani, że ostatecznie i tak konieczna będzie wizyta w oddziale firmy – choćby w celu podpisania umowy. Najczęściej jednak wszystkich niezbędnych formalności faktycznie można dokonać wyłącznie online. Na przykład pożyczka w Smartney wymaga od potencjalnego klienta jedynie czterech kroków – ustalenia kwoty i liczby rat, uzupełnienia odpowiednich danych w formularzu, potwierdzenia ich, a na koniec – zaakceptowania oferty. Po dokonaniu ostatniej z czynności, pozytywnej decyzji kredytowej i podpisaniu umowy za pośrednictwem kodu sms pieniądze trafiają na konto pożyczkodawcy.

Pożyczka online może być zatem szybka, bezpieczna i wygodna – warto jedynie zwrócić uwagę na procedury obowiązujące w danej firmie i to, czy instytucja faktycznie ocenia zdolność kredytową klienta (brak oceny warto potraktować jako sygnał ostrzegawczy).

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama