Czerwona sukienka na wesele
Canva.com

Jaką wybrać sukienkę na wesele?

Większość kobiet raczej nie pojawiłaby się na dwóch różnych weselach w dokładnie tej samej sukience. Zaproszenie na ślub znajomych to zresztą idealny pretekst do tego, by właśnie bez żadnych wyrzutów sumienia wybrać się na zakupy i kupić sobie coś nowego, ładnego i utrzymanego w aktualnych trendach.
Reklama

Sukienki na wesele mogą być długie lub krótkie, obcisłe albo luźne, ciemne czy też bardzo jasne i delikatne. W przypadku tej uroczystości raczej nie ma rzeczy niedozwolonych, no może z wyjątkiem kilku konkretnych modeli, o których warto wiedzieć, by przypadkiem na jeden z nich się nie zdecydować.

Jaka długość sukienki na wesele?

Czasami kobiety obawiają się założenia krótszych sukienek na wesele, jednakże o długość kreacji nie trzeba się martwić, albowiem każda jej długość w przypadku tych mniej oficjalnych uroczystości będzie wskazana. Oczywiście super krótka miniówka zawsze przyciągnie wzrok, jednakże czy jest w tym coś złego? Dopóki nie odsłania ona newralgicznych partii ciała i dopóki kobieta czuje się w niej dobrze, nie będzie ona modowym faux pass. To, na co jednak trzeba uważać przy tworzeniu stylizacji z bardzo krótkimi stylizacjami, to rajstopy, których w oficjalnych strojach albo w ogóle nie powinno być, albo powinny być one w kolorze zgranym wprost idealnie z odcieniem karnacji.

Reklama

Postaw na coś szalonego!

Weselne sukienki damskie bywają obcisłe i sensualne, ale też i zwiewne, a nawet nieco zwariowane. Przeważnie mają jasne, pastelowe i dość stonowane barwy, choć bywa i tak, że wyróżniają się właśnie mocnym i ciekawym kolorem, którym może być głęboka czerwień, intensywny granat albo neonowa zieleń. Jedynymi zakazanymi barwami w tym przypadku będą czerń oraz biel. Pierwszy kolor może nosić na sobie wyłącznie panna młoda, podczas gdy ten drugi, choć coraz częściej dopuszczany na weselach, bywa jednak zbyt mocno skojarzony z pogrzebami i smutniejszymi uroczystościami, dlatego bezpieczniej po prostu go nie wybierać.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama