sałatka z zupek chińskich

Karnawałowa sałatka z zupek chińskich. Musisz koniecznie spróbować!

Imprezowe potrawy nie muszą być wymyślne i zwykle wcale nie są. W przypadku gdy nie ma się ani szczególnych umiejętności kulinarnych, ani też chęci na to, by w tym momencie je rozwijać, śmiało można zaserwować gościom coś prostego, za czym jednak wszyscy przepadają i co wszyscy chętnie skonsumują.
Reklama

Sałatka z zupek chińskich to naprawdę rewelacyjna propozycja na każdą domówkę. Nawet ci, którzy nie przyznają się otwarcie do przepadania za jej smakiem, gdy tylko mają okazję jej skosztować, zwykle robią to bez mrugnięcia okiem.

Prosty skład i szybkie wykonanie

Sałatka jest tak prosta, jak proste są wszystkie trafiające do niej składniki. Będą to kolejno: główka świeżej sałaty albo dowolny miks sałat z jak największą ilością jasnej zieleniny, duża papryka albo dwie mniejsze papryki (najlepiej żółta i czerwona), puszka kukurydzy, jeden długi zielony ogórek, puszka czerwonej fasoli i oczywiście spora ilość majonezu.

No i nie wolno zapominać o elemencie, który w tym przepisie gra pierwsze skrzypce. Ta sałatka nie mogłaby się udać bez... makaronu! Na dużą miskę potrzebny będzie makaron pochodzący z trzech opakowań zupek chińskich, który coraz częściej można też dostać w sklepach w oddzielnych paczkach.

Jak przygotować sałatkę i połączyć?

Reklama

Makaron należy oczywiście lekko pokruszyć i zalać wrzątkiem, a po kilku minutach odcedzić i schłodzić zimną wodą. Następnie w dużej misce można już umieścić wszystkie składniki, wcześniej umyte i osuszone oraz pokrojone w mniejsze kawałki. W przypadku kukurydzy i fasoli z puszki konieczne będzie ich odcedzenie oraz przelanie zimną wodą. Na sam koniec do miski można dorzucić ugotowany wcześniej makaron, kilka łyżek majonezu oraz sporą ilość soli i pieprzu, a całość bardzo dokładnie wymieszać i umieścić w lodówce na kilka godzin, gdyż to właśnie schłodzona sałatka z zupek chińskich smakuje zdecydowanie najlepiej.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama