Czytnik
Materiał partnera

Kindle czy Inkbook - którą markę czytników wybrać?

Czytnik e-booków to bardzo praktyczne urządzenie dla miłośników książek. Ten lekki, przenośny sprzęt stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnego czytania na papierze. Korzystając z czytnika, nie trzeba gromadzić książek, które zajmują dużo miejsca. Co więcej, technologia e-papieru jest znacznie przyjemniejsza dla oka niż próby lektury na smartfonie czy tablecie. Czytanie w ten sposób jest wygodne, praktyczne i nowoczesne.
Reklama

Jeśli te argumenty do ciebie przemawiają, pozostaje tylko kwestia wyboru odpowiedniego urządzenia. Tylko co lepsze – Kindle czy InkBOOK?

Czytniki Kindle – co warto wiedzieć ?

Czytniki Kindle cieszą się ogromną popularnością na całym świecie, co nie powinno nikogo dziwić. Marka Kindle, stworzona przez Amazon, przyczyniła się do popularyzacji czytników, podobnie jak Apple do wypromowania mody na smartfony. Kindle opiera się na autorskim oprogramowaniu, cechuje się trwałością i bezawaryjnością, więc zakup takiego sprzętu to decyzja na lata. Warto odnotować, że czytniki sprzedawane są w dwóch wersjach – z reklamami (tańsza) i bez reklam (droższa wersja). Użytkownicy chwalą je za długą żywotność baterii, wysoką rozdzielczość i regulowaną moc podświetlenia ekranu. Warto podkreślić, że na rynku funkcjonuje równolegle kilka linii produktowych promowanych przez amerykańską markę.

Reklama

Wśród najważniejszych należy wymienić główną serię urządzeń (Kindle 2022), ale również większe i bardziej zaawansowane czytniki Kindle Paperwhite, linię Kindle Oasis oraz przeznaczone dla młodszych odbiorców czytniki Kindle Kids. Dzięki temu że wybór jest tak duży, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dodatkowo swój czytnik można spersonalizować, dobierając odpowiednie etui.

Czytniki inkBOOK – najważniejsze informacje

InkBOOK to polska firma, która rzuciła wyzwanie Amazonowi i na rynku czytników radzi sobie bardzo dobrze. Rodzime produkty zyskały wielu zwolenników. Czytniki z pamięcią 16 GB umożliwiają przechowywanie nawet 10 000 książek! Oprócz tego dzięki funkcji Bluetooth obsługują także audiobooki, których będziesz słuchać bezprzewodowych słuchawkach. Intuicyjne menu stworzono naturalnie w języku polskim, co zdecydowanie ułatwia odkrywanie wszystkich funkcji.

Reklama

Czytnik dobrze radzi sobie w różnych warunkach oświetleniowych i cechuje się wysoką rozdzielczością. Najtańsze czytniki e-booków polskiej firmy inkBOOK można kupić już za około 500 zł, bardziej zaawansowane modele będą blisko dwukrotnie droższe.

Czytnik inkBOOKczy Kindle – co wybrać ?

Zarówno w ofercie firmy Amazon, jak również inkBOOK, można znaleźć bardzo dobre urządzenia. Zamiast od razu decydować się na konkretną markę, lepiej spojrzeć na charakterystykę wybranego modelu. Co będzie ważne w podstawowej specyfikacji?

Koniecznie zwróć uwagę na takie elementy jak:

  • wielkość ekranu;
  • jakość obudowy i jej ciężar;
  • rozdzielczość;
  • wielkość pamięci wewnętrznej urządzenia;
  • wodoodporność;
  • obsługa dodatkowych kart pamięci;
  • łączność Wi-Fi.
Reklama

Sama decyzja o zakupie czytnika e-booków wydaje się już dobrym wyborem. Wejście w świat e-papieru to nowe możliwości – już nie trzeba martwić się o miejsce na półce, więc można swobodnie sięgać po dziesiątki nowych książek. Kwestia wyboru producenta i konkretnego modelu to już kwestia drugorzędna. Na pewno chcąc uzyskać wiarygodne opinie o urządzeniach, warto porozmawiać z osobami, które na co dzień korzystają z takiego sprzętu i są świadome zarówno jego mocnych stron jak i technicznych ograniczeń.

Jeśli przepadasz za czytaniem papierowych książek, nie musisz z nich całkiem rezygnować. Wiele osób kupuje większość tytułów w formie e-booków, decydując się na papierowe wydawania kolekcjonerskie, które atrakcyjnie prezentują się na półce. Chcesz kupić urządzenie inkBOOK lub Kindle? Sprawdź dostępne czytniki e-booków w sklepie MediaMarkt !

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama