Kobieta w czasie zabiegu pielęgnacji kolagenem
Materiał partnera

Kolagen - jak działa od wewnątrz i od zewnątrz!

Kolagen jest jednym z białek, które wchodzi w skład tkanki łącznej. Buduje zatem skórę i jej wytwory – paznokcie i włosy, a także chrząstki, stawy i ścięgna, kości, rogówkę, a nawet ściany naczyń krwionośnych. Jeśli więc chcesz wyglądać pięknie i cieszyć się brakiem problemów ze stawami – musisz zadbać o to, by w Twojej diecie znajdowało się go odpowiednio dużo! Jak działa ten wyjątkowy składnik?
Reklama

Dlaczego warto zadbać o wewnętrzną podaż kolagenu?

Z biegiem czasu powoli zaczynamy tracić zdolność syntezy kolagenu. Produkujemy go mniej, a więc zaczynają pojawiać się problemy ze stawami, stanami zapalnymi, z pogorszoną kondycją paznokci, włosów czy zmarszczkami. Aby utrzymać swoje zdrowie i urodę w dobrej kondycji jak najdłużej, warto pomyśleć o tym, by jak najwięcej go spożywać. Jego źródłem mogą być na przykład produkty odzwierzęce – żelatyna, buliony, czy ekstrakty ze skór i kości ryb morskich, które znajdziesz na https://noblehealth.pl/produkty/kolagen-rybi. Mając „bazę”, z której organizm może czerpać, przestanie być zależny od naturalnej produkcji kolagenu. Oznacza to, że pomimo jej spowolnienia, można wciąż cieszyć się piękną skórą i zdrowymi kośćmi.

Reklama

Jak dbać o podaż kolagenu z zewnątrz?

Prawidłowa dieta bogata w produkty zawierające kolagen, powinna być również wspomagana odpowiednią pielęgnacją skóry. To nierozłączny duet, jak niskokaloryczna dieta i aktywność fizyczna, aby mieć piękną sylwetkę. Wybierając kremy z kolagenem można skutecznie wspierać odbudowę swojej tkanki łącznej. Znajdziesz je wśród produktów na stronie https://noblehealth.pl/produkty/kremy-z-kolagenem.

W przypadku osób po 30. roku życia codzienna rutyna obejmująca dokładne oczyszczanie, ale też odżywianie twarzy i ochronę przeciwstarzeniową, jest niezbędna. Tylko dzięki regularnemu stosowaniu kremów, serum i masek, a także korzystaniu z zabiegów kosmetycznych można utrzymać efekt promiennej, świeżej cery, i to pomimo upływu czasu.

Reklama

Jak działa kolagen od wewnątrz i na zewnątrz?

Kolagen jest białkiem, a zatem cechuje się skomplikowaną strukturą chemiczną. Wymaga ona rozerwania na mniejsze cząsteczki, aby mógł zostać prawidłowo wchłonięty do krwiobiegu. Wymaga to zaangażowania licznych enzymów. Kolagen rybi cechuje się mniejszą masą cząsteczkową, a zatem może być skuteczniej przetwarzany. To dlatego cieszy się on większą popularnością niż ten, który pochodzi z innych źródeł.

Również aplikując preparaty z kolagenem bezpośrednio na skórę można odnieść z tego tytułu korzyści. Świetnie sprawdzają się one w formułach przeciwstarzeniowych. Wbudowuje się w cząsteczki skóry, kości czy paznokci, dzięki czemu stają się one mocniejsze. To zdecydowanie efekt, do którego warto dążyć!

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama