W dziecięcych rękach kosz wiklinowy na zabawki pełen drewnianych klocków
Materiał partnera

Kosz na zabawki i organizery - jak zadbać o porządek w pokoju dla dziecka

Organizacja i przechowywanie rzeczy w dziecięcym pokoju mogą stanowić dla rodziców niemałe wyzwanie. Gdy urządzamy pokój dla naszego maluszka wszystko jest ładne, nowe, pasujące, a niemowlak nie przysparza nam problemów z porządkowaniem po nim zabawek czy ubranek. Z czasem się to zmienia, a próby utrzymania porządku w zabawkach i ubraniach przypominają codzienną i zdecydowanie nierówną walkę.
Reklama

Jeśli jesteś już zmęczona nieudanymi próbami zachowania wymarzonego porządku, skorzystaj z kilku naszych wskazówek. Nie zapominaj jednak także o tym, by wrzucić na luz, a nieco łatwiej będzie Ci znieść potyczki o sprzątanie.

Zadbaj o wydzielone miejsce dla dziecka

Tak, jak w każdym innym pomieszczeniu, pokój dla dziecka lub część wydzielona dla niego do zabaw w salonie, powinny być przemyślane i wyposażone w szafki, regały i półki, które ułatwią nam trzymanie wszystkich poszczególnych akcesoriów i gadżetów. Jeśli nie zadbamy o podstawy, zabawki, bibeloty, książeczki, pluszaki i puzzle będą po prostu wszędzie. Nawet, gdy nasze dziecko ma wydzielony osobny, duży pokój, kosz na zabawki przyda Ci się także w salonie czy kuchni. Pokój dla dziecka warto dobrze przemyśleć, by służył mu jak najdłużej, bez potrzeby wielkiego remontu i przemeblowania.

Reklama

Zadbaj o wygodne łóżeczko, odpowiednie podłoże na zabawy, gdy maluch raczkuje i zaczyna chodzić, a także o właściwie przechowywanie jego zabawek, ubrań i gadżetów, tak, by było Wam wygodnie, ale także bezpiecznie.

Wnętrze wiklinowego kosza na zabawki z przytulankami
Materiał partnera

Ręcznie robione orgazniery, które łączą w sobie styl i funkcjonalność

Najlepszym wyborem będzie umieszczenie zdecydowanej większości dziecięcych rzeczy w jego pokoju, a nie salonie.

Reklama

Zabawki i tak znajdą się wszędzie, ale łatwiej Ci będzie utrzymać porządek i choćby przyjmować gości, gdy pokój dziecięcy będzie wyposażony we właściwą ilość regałów, półek i skrzynek na zabawki. W salonie, holu lub kuchni może być wydzielony kącik do zabawy, ale warto go wyraźnie zaznaczyć, na przykład poprzez matę i kosz na zabawki. Stylowe propozycje ręcznie tworzone dostępne na Artyferia.pl ułatwią Ci takie dopasowanie dziecięcych gadżetów, by całość idealnie komponowała się z wystrojem domu i Twoimi pomysłami. Mnóstwo pięknych i stylowych skrzynek na zabawki, organizerów na biurko czy misternie tworzonych szkatułek pomoże Ci zadbać o wyposażenie pokoju dziecka w każdym wieku.

Stylowy kosz na zabawki dla Twojego malucha

Reklama

Przechowywanie w dziecięcym pokoju zdecydowanie ułatwi kosz na zabawki. Przyjazne, bezpieczne dla dzieci, a jednocześnie śliczne i przykuwające wzrok kosze do przechowywania handmade z Artyferia.pl sprawią, że urządzisz w praktyczny i stylowy sposób zarówno pokój dla dziecka, jak i kącik do zabaw w innym pomieszczeniu domu lub na tarasie. Z łatwością okiełznasz nawet małe elementy, a dzięki wyjątkowemu designowi akcesoria do przechowywania będą stanowiły zarówno praktyczną pomoc, jak i ładne uzupełnienie wystroju wnętrza. Ręcznie robione produkty to zarówno ogromna staranność wykonania, jak i niecodzienne łączenia kolorów, faktur i materiałów. Dzięki temu rękodzieło artystyczne jest zawsze dobrym pomysłem na podarunek dla malucha.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama