Małe dzieci na jeździkach hulajnogach w czasie spaceru w parku
Materiał partnera

Na co zwrócić uwagę, wybierając jeździk dla dziecka?

Dzieci nie tylko uwielbiają aktywności fizyczne, ale także rozwijają się dzięki nim, dlatego warto je do nich zachęcać. Przydatne w tej kwestii są odpowiednie zabawki takie jak między innymi jeździki, które zapewniają maluchom ogrom zabawy i pomagają zużyć nadmiar energii. Wybór jeździków jest bardzo szeroki, a poszczególne modele wyraźnie się między sobą różnią. Na co zwracać uwagę, żeby wybrać odpowiedni?
Reklama

Dlaczego warto zainwestować w jeździk dla dziecka?

Małe dzieci chętnie odkrywają świat, ucząc się przy tym samodzielności. Kiedy po raz pierwszy udaje im się zrobić coś samodzielnie, zwykle nawet bez pochwały rodzica czują się z siebie dumne. Jeździk to jedna z zabawek, która jest w stanie wzmagać samodzielność dziecka i dostarczyć mu przy tym wiele przyjemności. Maluch bez niczyjej pomocy wprawia jeździk w ruch, może szybko i wygodnie przemieszczać się tam, gdzie tylko ma ochotę albo pędzić przed siebie.

Warto wiedzieć, że jeździk to nie tylko świetna zabawa dla malucha, ale także i solidne wsparcie dla jego rozwoju motorycznego. Podczas kierowania jeździkiem dziecko ćwiczy koordynację ruchową, wzmacnia nogi, pozostaje uważne, uczy się skręcać i trzymać kierownicę. To świetna zabawka ruchowa, z którą dzieci nie chcą się rozstawać, a przy tym intensywnie się rozwijają.

Reklama

Przede wszystkim dobierz jeździk do wieku malucha

Wybór jeździka należy dopasować przede wszystkim do wieku dziecka. Zabawki tego typu, które znajdziesz pod adresem https://bajum.pl/zabawki/ruchowe/jezdziki, są odpowiednie dla maluchów w różnym wieku, w tym nawet już od 6. miesiąca życia. Z nieco innego sprzętu skorzysta jednak dziecko kilkumiesięczne, które dopiero uczy się stawiać pierwsze kroki, z innego natomiast na przykład 2-latek.

Jeśli wybierasz jeździk dla małego dziecka przed pierwszym rokiem życia, zwróć szczególną uwagę na jego bezpieczeństwo. Powinien cechować się niską konstrukcją, posiadać wygodne, odpowiednio szerokie siedzisko oraz prostą, bezpieczną budowę pozbawioną ostrych kantów.

Reklama

Dobrze sprawdzają się jeździki-pchacze, nisko osadzone i wyposażone w skrętne kółka obrotowe.

Wybierasz jeździk dla nieco starszego malucha? Zwróć uwagę na jeździki 2 w 1 dostępne w sklepie https://bajum.pl/, które szybko przekształcisz w hulajnogę na trzech kołach. Są one odpowiednie już od pierwszego roku życia, wyposażone w regulację wysokości siedziska i kierownicy, by móc dostosować zabawkę do wzrostu dziecka.

Najważniejsze cechy dobrego jeździka dla dzieci

Zastanawiasz się nad wyborem jeździka i nie wiesz, na jakie cechy zwrócić uwagę? Za najważniejsze i najbardziej wpływające zarówno na bezpieczeństwo, jak i wygodę korzystania z tego typu zabawki uważa się przede wszystkim:

  • wyprofilowane siedzisko;
  • niską wagę jeździka ułatwiającą jego przenoszenie;
  • antypoślizgowe elementy na kierownicy, a w modelach zmienianych w hulajnogę również na podeście;
  • skrętność kół i zapewnianą amortyzację wstrząsów, a jeśli zabawka będzie używana w mieszkaniu także ich miękkość, by nie niszczyły podłóg ani nie hałasowały;
  • możliwość regulacji poszczególnych elementów jeździka do wzrostu malucha.

Koniecznie zwróć uwagę również na zalecenia odnośnie wieku dzieci, dla których jest przeznaczona dana zabawka oraz maksymalne dopuszczalne obciążenie jeździka. Tego rodzaju sprzęt jest starannie testowany pod kątem bezpieczeństwa, a jego niewłaściwe użycie, w tym zarówno przekazanie zbyt małemu dziecku, jak i nadmierne obciążenie, zawsze wiąże się z ryzykiem.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama