Na białym tle spożywcze prezenty w ramach kosza upominkowego na święta
Materiał partnera

Kosze upominkowe – czy to odpowiednia forma prezentu na święta?

Wielkimi krokami zbliżają się uwielbiane przez wszystkich Święta Bożego Narodzenia. To czas, kiedy możemy w pełni cieszyć się towarzystwem bliskich nam osób, celebrując tę chwilę poprzez wspólne zasiadanie do świątecznego stołu. Nieodłącznym elementem każdych świąt są prezenty. Wręczamy je sobie nawzajem, aby jeszcze bardziej uświetnić ten czas i sprawić radość swoim najbliższym.
Reklama

Już w Wigilię, pod choinką zaczynają pojawiać się kolorowe, starannie udekorowane paczki, z podpisami zawierającymi imiona obdarowanych. Na chwilę wręczania prezentów czekamy najczęściej do pojawienia się pierwszej gwiazdki lub po prostu do następnego dnia. Często nie mamy pewności, czy wyróżniające się na tle tradycyjnych upominków kosze prezentowe dobrze wkomponują się w klimat świąt. To właśnie tej formie podarunku w kontekście Świąt Bożego Narodzenia poświęcony zostanie cały poniższy wpis.

Dlaczego warto postawić na kosz prezentowy?

Święta to nie tylko wartości religijne, lecz także czas licznych spotkań, pysznych potraw oraz niezapomnianego klimatu. Prezenty dla naszych bliskich powinny być zatem estetycznie zapakowane i wizualnie atrakcyjne.

Reklama

Te cechy doskonale opisują kosze prezentowe, które to coraz częściej stają się alternatywą dla zwykłych toreb czy pudełek. Estetycznie wykonany kosz z tematyczną dekoracją, zawsze będzie trafionym i praktycznym upominkiem na święta. Możemy włożyć do niego niemal wszystko, co czyni go doskonałym rozwiązaniem w przypadku braku konkretnego pomysłu na prezent.

Co znajduje się w koszach prezentowych?

W ostatnich latach kosze prezentowe z alkoholem zdobyły ogromną popularność, stając się jedną z najczęściej wybieranych form wręczania upominków. Często to butelka wyśmienitej whisky lub wina stanowi centralny punkt takiego prezentu. Na tym jednak nie kończy się jego zawartość.

Reklama

Kosze prezentowe wypełnia się różnorodnymi dodatkami – od słodkich przekąsek, aż po artykuły codziennego użytku. Osoba obdarowana takim prezentem na święta, ma często okazję spróbowania regionalnych przetworów czy też mocno unikatowych słodkości.

Na tle gałązek choinki spożywcze prezenty w ramach kosza upominkowego na święta
Materiał partnera

Bardzo powszechne stało się również wkładanie do koszy kosmetyków, miodów bądź innych, mniejszych akcesoriów. Często świąteczny kosz upominkowy dopasowany jest do indywidualnych potrzeb i preferencji osoby obdarowanej.

Jak wybrać odpowiedni kosz świąteczny?

W sprzedaży dostępnych jest wiele wariantów koszy prezentowych. Przy okazji świąt Bożego Narodzenia lepiej zrezygnować z zakupu kosza wiklinowego, a w ramach alternatywy zdecydować się na kosz okolicznościowy w wersji BOX. Bardzo powszechną techniką tworzenia koszy prezentowych jest też układanie zawartości na kartonowej tacy, a następnie „wiązanie” wszystkiego folią ozdobną. To bardzo estetyczne i niewymagające stosowania żadnych wypełniaczy rozwiązanie. Niesłychanie ważna w kwestii koszy prezentowych jest ich barwa. Kosze bożonarodzeniowe warto jest komponować w kolorystyce złota, czerwieni bądź ciemnej zieleni.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama