Łaźnia Turecka - Zabieg Hammam
canva.com

Łaźnia Turecka - Zabieg Hammam, który odmieni Twoje ciało i ducha

Być może zadziwi Cię, że po wpisaniu w okno wyszukiwarki hammam zobaczysz przepiękny, wielki budynek lub wykładaną marokańskimi kaflami łaźnię parową. Otóż hammam to w dosłownym tłumaczeniu łaźnia parowa.
Reklama

Parowe kąpiele od wieków

Parowe kąpiele żyją w tradycji, tak arabskiej, jak i europejskiej od wielu wieków. Już starożytni Grecy czy Rzymianie wznosili monumentalne budynki, w których zażywano kąpieli parowych i oczyszczano ciała w wielkich basenach miejskich.

Korzenie rytuału hammam

Rytuał hammam ma jednak swoje korzenie w kulturze arabskiej. To dzięki niej w rytuale dużą rolę odgrywają takie produkty jak: glinka Ghassoul, czarne mydło Savon Noir czy olej arganowy.

Łaźnia Turecka - Zabieg Hammam
canva.com

Wykwintny zabieg spa

Dziś rytuał hammam to nic innego, jak wykwintny zabieg spa, po którym będziesz czuć odprężenie dla ciała i ducha.

Reklama

Na czym on polega?

Czym jest łaźnia turecka?

Łaźnia turecka, inaczej znana jako hammam , to tradycyjna forma łaźni parowej, która ma swoje korzenie w kulturze tureckiej i arabskiej. Jest to miejsce, gdzie można zażyć gorącej kąpieli parowej, oczyszczać skórę i relaksować się.

Łaźnia Turecka - Zabieg Hammam
canva.com

Jak przebiega rytuał hammam?

Rytuał hammam rozpoczyna się od wejścia do specjalnie przygotowanego pomieszczenia, które jest wypełnione gorącym parą.

Reklama

Następnie, podczas gdy ciało jest nasiąkane parą, wykwalifikowany terapeuta wykonuje peeling całego ciała przy użyciu glinki Ghassoul lub czarnego mydła Savon Noir. Peeling ten pomaga usunąć martwe komórki skóry i oczyszcza pory.

Po peelingowaniu następuje etap mycia ciała, podczas którego terapeuta używa specjalnej rękawicy kessa do delikatnego masażu skóry. Ten masaż pomaga usunąć resztki peelingu i dodatkowo oczyszcza skórę.

Po zakończeniu mycia ciała, można zdecydować się na dodatkowe zabiegi, takie jak nawilżanie skóry olejem arganowym lub masaż relaksacyjny. Rytuał hammam kończy się chwilą relaksu w specjalnym pomieszczeniu, gdzie można odpocząć i cieszyć się uczuciem odprężenia.

Łaźnia Turecka - Zabieg Hammam
canva.com

Korzyści dla ciała i ducha

Reklama

Rytuał hammam ma wiele korzyści dla ciała i ducha. Gorąca para pomaga otworzyć pory skóry, co ułatwia usunięcie toksyn i zanieczyszczeń. Peeling glinką Ghassoul lub czarnym mydłem Savon Noir usuwa martwe komórki skóry, pozostawiając ją gładką i promienną.

Dodatkowo, rytuał hammam pomaga w redukcji stresu i napięcia, relaksuje mięśnie i poprawia krążenie krwi. Po zabiegu można poczuć się odprężonym, zrelaksowanym i w pełni odnowionym.

Łaźnia Turecka - Zabieg Hammam
canva.com

Hammam - odkryj nieznane!

Rytuał hammamto wykwintny zabieg spa, który pochodzi z kultur tureckiej i arabskiej. To łaźnia parowa, która oferuje wiele korzyści dla ciała i ducha. Za pomocą gorącej pary, peelingu glinką Ghassoul lub czarnym mydłem Savon Noir oraz delikatnego masażu skóry, rytuał hammam oczyszcza, odpręża i odnawia. Czy jesteś gotowy, aby doświadczyć tego wyjątkowego rytuału?

Reklama
Autor - Magda Czarnota
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
m.czarnota@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama