Cera tłusta
Canva.com

"Mam tłustą cerę i każdy makijaż wygląda fatalnie!" Zacznij od dobrego podkładu...

Typowo tłusta cera na ogół jest jednocześnie cerą trądzikową. Jeżeli sama masz z nią do czynienia, zapewne najbardziej przeszkadzają Ci w niej właśnie te wszystkie niedoskonałości, które każdego dnia dostrzegasz na buzi, gdy tylko przejrzysz się w lustrze. Masz ich serdecznie dość? Sprawdź, jaki wybrać podkład do cery tłustej.
Reklama

Dlaczego ciężkim podkładom mówimy NIE?

Z pewnością nie chcesz, by inni ludzie też je widzieli, starasz się je ukrywać i stosujesz ciężkie oraz mocno maskujące podkłady do twarzy. Są one bardzo skuteczne, ale przy okazji niestety zatykają pory, przez co jeszcze bardziej pogarszają stan twojej cery. Wbrew pozorom takich podkładów nie musisz od razu wyrzucać do kosza, ale po prostu zostaw je sobie wyłącznie na specjalne okazje. Na co dzień używaj lżejszych kosmetyków. Postaw na naturę, która fantastycznie o ciebie zadba. Szukaj takich podkładów, które będą bazować głównie na wyciągach z ziół - świetnie sprawdzi się np. wyciąg z szałwii bądź wyciąg ze zwykłej herbaty. Możesz też wypróbować specjalne podkłady mineralne bądź kremy BB. Zawsze też obserwuj, jak twoja skóra reaguje na kontakt z nowym kosmetykiem. Jeżeli czujesz, że nowy podkład ją zapycha, od razu z niego zrezygnuj.

Reklama

Sztuka makijażu

Cera tłusta
Canva.com

W przypadku cery tłustej bardzo ważne jest również to, w jaki sposób wykonuje się cały makijaż. Jeżeli nie chcesz w ciągu dnia się świecić, musisz jakoś temu zapobiec. Na sam początek - pielęgnacja. Najpierw oczyść dokładnie całą buzię, stosując do tego celu delikatne mydło lub płyn. Następnie od razu spryskaj ją hydrolatem bądź tonikiem, który przywróci jej właściwy odczyn i lekko ją nawilży. Teraz czas na krem. Wbrew pozorom nie powinnaś z niego rezygnować.

Reklama

Nawet jeśli masz wrażenie, że podkład do twarzy już wystarczająco natłuszcza twoją buzię, wiedz, że ona potrzebuje odżywienia, które musisz jej zagwarantować. Wybieraj po prostu lekkie kremy matujące. Zawsze dokładnie rozprowadzaj je na powierzchni twarzy i odczekuj kilka minut, zanim sięgniesz po kolejne produkty. Sam podkład do twarzy powinnaś aplikować przy pomoc lekko zwilżonej gąbeczki. Dzięki temu przepięknie wtopi się on w skórę i zagwarantuje ci bardzo naturalny efekt.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama