Kurkuma
Canva.com

Zrób tę maseczkę przed nocą sylwestrową. Wystarczą 3 składniki, a będzie wyglądać pięknie

Maseczka z kurkumy to skuteczny i prosty w wykonaniu naturalny kosmetyk. Wystarczy kilka składników, które mamy w domu, aby osiągnąć promienną cerę bez przebarwień!
Reklama

Kurkuma – złote zdrowie

Kurkumę znamy głównie z zastosowania w kuchni. Jest używana jako dodatek do aromatycznych orientalnych dań, a także jako naturalny barwnik, dzięki któremu uzyskuje się złoty kolor potraw. Kurkuma jet źródłem cennych mikroelementów i ma liczne właściwości lecznicze. Wspomaga trawienie, ma działanie rozkurczowe i pomaga w walce z różnego rodzaju infekcjami.

Kurkuma – nie tylko przyprawa

Kurkuma
Canva.com
Od wieków kurkuma jest wykorzystywana do wytwarzania domowych kosmetyków. Jest bardzo popularna na terenie Azji, szczególnie w Indiach. Często stosuje się tam maseczki z kurkumy na twarz, a coraz więcej kobiet na całym świecie docenia ich niesamowite działanie.

Jak wykonać maseczkę?

Do wykonania maseczki potrzeba tylko 3 tanich i łatwo dostępnych składników:

Reklama
  • 2 łyżeczki kurkumy
  • 2 łyżeczki jogurtu naturalnego
  • 2 łyżeczki miodu

Wszystkie składniki dokładnie wymieszać. Konsystencja powstałej pasty musi być dość gęsta, aby mikstura nie spływała z twarzy. Tak przygotowaną maseczkę należy nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy. Po upływie około 15 minut zmyć maseczkę chłodną wodą i osuszyć twarz.

Maseczka z kurkumy – działanie

Ta naturalna maseczka ma zbawienny wpływ na cerę. Działa przeciwbakteryjnie oraz koi podrażnienia. Skutecznie rozjaśnia cerę, a także wyrównuje jej koloryt. Taki domowy zabieg pozostawia twarz zdrową i pełną blasku.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama