Ostropest
Canva.com

Masz problemy z wątrobą? Sprawdź olejek z ostropestu

Ostropest plamisty to ceniona roślina lecznicza, dzięki której możemy skuteczniej chronić się przed wieloma chorobami. W jaki sposób włączyć ten dar natury do swego menu?
Reklama

Na przykład sięgając po olej z ostropestu. Co warto wiedzieć na temat jego wartości odżywczej? Co zyskamy w chwili, gdy z takiego wsparcia zaczniemy korzystać regularnie?

Źródło witamin

Olej z ostropestu plamistego to bardzo dobre źródło wielu witamin (m.in. witaminy C i E), składników mineralnych, fitosteroli oraz kwasów tłuszczowych. To również bardzo dobre źródło sylimaryny, będącej cennym wsparciem dla wątroby. Zdrowa dieta z takim dodatkiem pozwala oczyścić ten ważny narząd z toksyn, co ułatwia proces regeneracji wątroby.

Wsparcie dla organizmu

Ostropest
Canva.com

Dodatkowo olej z ostropestu plamistego może się stać świetnym wsparciem przy problemach z cukrzycą i trawieniem.

Reklama

Skuteczniejsza ochrona przed wolnymi wodnikami, silniejszy układ odpornościowy oraz zdrowsza i piękniejsza skóra – oto kolejne powody, dla których warto zacząć korzystać z ostropestu plamistego.

Po olej ten mogą sięgać wszyscy miłośnicy naturalnego piękna, zdrowego stylu życia oraz ci, dla których priorytetem jest utrzymanie zgrabnej sylwetki. To niepozorny dodatek, dzięki któremu możemy sporo zyskać, a im prędzej docenimy jego moc, tym lepiej dla nas.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama