Sposób na cellulit - przepis na olejek antycellulitowy
Udostępnij Google News
Zdrowie

Sposób na cellulit - przepis na olejek antycellulitowy

Skórka pomarańczowa to problem dotykający wiele kobiet. Nie ma prostej recepty na walkę z cellulitem, jednak można próbować stawić mu czoła za pomocą różnorodnych metod pielęgnacyjnych oraz odpowiedniej diety. Warto zadbać o gładkość skóry naszych ud, nie tylko w celu poprawienia ich wyglądu, ale także po to, by czuć się zdrowo i atrakcyjnie. 

Cellulit pojawiać się może nie tylko na udach, choć tam zauważamy go najczęściej. Zdarza się, że problem ten dotyka także okolic brzucha, pośladków, łydek i bioder. Odpowiednia dieta, wykluczająca przede wszystkim słodycze, kawę i alkohol, pozwoli zmniejszyć dolegliwości związane ze skórką pomarańczową. Niezbędne do jej likwidacji są również działania mechaniczne, bez nich poprawa jędrności naszej skóry jest po prostu niemożliwa. Oprócz codziennego masażu, wpływającego na poprawę ukrwienia, dobrym narzędziem w walce o gładką skórę będą specjalne kosmetyki. Możemy kupić je w sklepie, ale także wykonać samodzielnie. Wystarczy prosty przepis na skuteczny olejek, który nie tylko pozwoli zmniejszyć widoczność cellulitu, ale i ograniczy uczucie ciężkości nóg, które często towarzyszy nam po aktywnym, pełnym wyzwań dniu.

Składniki:

100 ml olejku - wybierzmy  go wedle naszych upodobań, możemy zdecydować się na przykład na olej sezamowy, z pestek winogron, z makadamii, ze słodkich migdałów, itp.
12 kropli olejku z rozmarynu z werbeną
12 kropli olejku cedrowego
12 kropli olejku cyprysowego
12 kropli olejku jałowcowego
12 kropli olejku cytrynowego

Przygotowanie:

Dokładnie mieszamy ze sobą wszystkie składniki, a następnie przelewamy je do szklanego flakonika. Przed zastosowaniem olejku warto starannie wymasować obszar objęty cellulitem - masaż możemy wykonać specjalną drewnianą szczotką lub rękawicą z włosia. Olejek, ze względu na swoje rozgrzewające i pobudzające krążenie właściwości, może powodować uczucie gorąca lub lekkie zaczerwienienie skóry, które później ustępuje. Nie ma powodów do obaw, taka reakcja świadczy wyłącznie o tym, że preparat spełnia swoją rolę. Pamiętajmy jednak, by nie stosować kuracji na skórę podrażnioną lub skaleczoną. Przed każdym użyciem olejku należy wstrząsnąć flakonik, by dokładnie wymieszać ze sobą składniki. Preparat najlepiej nakładać na uda od dołu ku górze, dokładnie wcierając, by dobrze się wchłonął.

Źródło: pl.pinterest.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie