Kobieta w majtkach trzymająca przed soba karteczkę z namalowana uśmiechnięta buzią
canva.com

Mięśnie Kegla kluczem do przyjemności!

Tych mięśni nie musisz rzeźbić na siłowni. Mięśnie Kegla to zespół mięśni dna macicy, które odpowiadają za to, aby wszystkie Twoje narządy były na miejscu. Ich regularne ćwiczenie pomaga Ci podczas porodu, zapobiega problemowi nietrzymania moczu, ale także sprawia, że zarówno Ty, jak i Twój partner będziecie odczuwać znacznie większą przyjemność podczas seksu. Zobacz, jak i dlaczego warto wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie Kegla.
Reklama

Czym są mięśnie Kegla?

Mięśnie Kegla to siatka mięśni i więzadeł, które podtrzymują Twoje narządy od dołu, pilnując, żeby z jamy brzusznej nic się nie wysunęło. Zespół mięśni dna macicy, bo tak też możesz nazywać mięśnie Kegla, zaczyna się w okolicy kości łonowej i biegnie wzdłuż Twojej pochwy, pęcherza i odbytu, aż do kości guzicznej.

Choć na co dzień nie jesteś pewnie świadoma ich obecności w Twoim ciele, są one niezwykle istotne dla zachowania zdrowia i udanego życia seksualnego na długie lata.

Jeżeli chcesz sprawdzić, gdzie mięśnie te są dokładnie położone, podczas oddawania moczu, spróbuj zacisnąć mięśnie i powstrzymać strumień. Czujesz ten skurcz i zacisk? To właśnie Twoje mięśnie Kegla. Uważaj jednak: lekarze odradzają ćwiczenie mięśni Kegla na poprzez wstrzymywanie strumienia moczu, bo możesz doprowadzić tym do zapalenia pęcherza, czy infekcji bakteryjnych, które powstają przez złe opróżnienie pęcherza.

Mięśnie Kegla
canva.com

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla?

Skoro nie jest to dobry sposób, jak zatem warto ćwiczyć mięśnie dna macicy?

Istnieje wiele różnych ćwiczeń, które możesz wykonywać, aby wzmocnić mięśnie Kegla. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów:

Ćwiczenie podstawowe

Pierwszym krokiem jest zlokalizowanie mięśni Kegla. Możesz to zrobić, jak wcześniej wspomniano, podczas oddawania moczu. Gdy już wiesz, gdzie są te mięśnie, możesz zacząć ćwiczyć. Zaciskaj i rozluźniaj mięśnie Kegla przez około 5 sekund, a następnie odpocznij przez 5 sekund. Powtórz to ćwiczenie 10 razy. Staraj się utrzymać równomierne tempo i nie napinać innych mięśni wokół nich.

Ćwiczenie z wykorzystaniem wagi

Reklama

Możesz również spróbować ćwiczenia z wykorzystaniem wagi. Siądź na krześle i umieść na swoim kroczu ręcznik lub małą wagę. Zacznij delikatnie unosząc i opuszczając wagę za pomocą mięśni Kegla. Staraj się utrzymać równomierne tempo i kontrolować ruchy. Powtórz to ćwiczenie 10 razy.

Stozek do cwiczen mięśni kegla
canva.com

Ćwiczenie z wykorzystaniem stożka Kegla

Stożek Kegla to specjalne narzędzie, które można włożyć do pochwy. Stożek ten ma różne rozmiary i można go regulować, aby dostosować go do swoich potrzeb. Zacznij od najmniejszego rozmiaru i stopniowo przechodź na większe. Umieść stożek w pochwie i spróbuj go zatrzymać za pomocą mięśni Kegla. Staraj się utrzymać stożek przez kilka sekund, a następnie go zwolnić.

Reklama

Powtórz to ćwiczenie kilka razy.

Ćwiczenie z wykorzystaniem kul Kegla

Kule Kegla to kolejne narzędzie, które można włożyć do pochwy. Kule te mają w sobie małe wewnętrzne wagi, które poruszają się podczas ruchu. Umieść kule w pochwie i spróbuj utrzymać je za pomocą mięśni Kegla. Staraj się utrzymać kule przez kilka sekund, a następnie je zwolnić. Powtórz to ćwiczenie kilka razy.

Pamiętaj, że regularne wykonywanie ćwiczeń wzmacniających mięśnie Kegla jest kluczowe dla utrzymania ich siły i elastyczności. Staraj się wykonywać ćwiczenia kilka razy w tygodniu, a efekty z pewnością będą widoczne.

Kobieta trzymająca przed soba przyrząd do cwiczenia mięśni kegla
canva.com

Mięśnie Kegla kluczem do przyjemności

Reklama

Ćwiczenie mięśni Kegla ma wiele korzyści dla zdrowia i życia seksualnego. Regularne wykonywanie tych ćwiczeń pomaga wzmocnić mięśnie dna macicy, zapobiega problemom z nietrzymaniem moczu i przyczynia się do większej przyjemności podczas seksu. Istnieje wiele różnych ćwiczeń, które można wykonywać, aby wzmocnić te mięśnie, takie jak ćwiczenie podstawowe, z wykorzystaniem wagi, stożka Kegla i kul Kegla. Pamiętaj, że regularność jest kluczowa, więc staraj się wykonywać ćwiczenia kilka razy w tygodniu. Dzięki temu będziesz cieszyć się zdrowiem i satysfakcjonującym życiem seksualnym przez wiele lat.

Reklama
Autor - Magda Czarnota
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
m.czarnota@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama