Palma areka w salonie na dywanie
Canva.com

Namiastka tropików w Twoim domu, czyli, jak hodować palmy?

Palma Areka to zdecydowanie efektowna roślina doniczkowa. Jest bujna, nieco egzotyczna i designerska. Nie tylko świetnie prezentuje się w domowych aranżacjach, ale przy okazji oczyszcza powietrze.
Reklama

Co, ważne nie jest też bardzo wymagającą rośliną. Jeśli tylko zapewni się jej odpowiednie miejsce i wilgotność, ona odpłaci się wspaniałym wzrostem i piękną prezencją. Palmy Areki naturalnie występują w klimacie tropikalnym i warto namiastkę takich warunków zapewnić również tym przeznaczonym do domowej hodowli. Oznacza to, że te kwiaty doniczkowe potrzebują dużej wilgotności i ciepła, a także regularnego podlewania.

Palmy Areki, są najczęściej wybieranymi do domowej hodowli palmami.

Palma areka
Canva.com

Świetnie się prezentują i okazują się dość proste w obsłudze. Jednak z pewnością warto wiedzieć, jak o nie dbać. Jedną z ważnych kwestii jest stanowisko.

Reklama

Taki kwiat doniczkowy najlepiej będzie czuł się w jasnym i ciepłym pomieszczeniu. Najlepiej, jeśli temperatura nie będzie spadała poniżej 18 stopni Celsjusza. Choć lubi ona światło, nie wymaga bezpośredniego nasłonecznienia. Istotnym czynnikiem dla odpowiedniego rozwoju palmy areki jest wysoka wilgotność powietrza. O tuż należy regularnie zwilżać roślinę domowym zraszaczem. Dobrym pomysłem jest również zaopatrzyć pomieszczenie, w którym ma stanowisko w automatyczny nawilżacz powietrza. Dodatkowo warto je nawozić dedykowanym nawozem do palm w okresie od marca do końca sierpnia, co około 2-3 tygodnie.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama