Szkodniki w ogrodzie
Canva.com

Jak zwalczać owady w ogrodzie? Dzięki tym sposobem się ich pozbędziesz

Owady są częstym problemem w ogrodach, które mogą powodować znaczne szkody. Na szczęście istnieje kilka sposobów, które pozwalają ograniczyć lub całkowicie zwalczyć inwazję owadów i w ten sposób ochronić swój ogród. Poniżej kilka przykładów.
Reklama

Określenie, jaki to gatunek owada lub owadów

Pierwszym krokiem w zwalczaniu owadów jest zidentyfikowanie gatunków, które są obecne w ogrodzie. Jest to bardzo istotne, ponieważ różne owady wymagają różnych metod walki. Na przykład gąsienice mogą być zwalczane za pomocą naturalnego bakteryjnego środka owadobójczego, podczas gdy mszyce mogą być odstraszane za pomocą mydła owadobójczego.

Naturalne środki zaradcze

Szkodniki w ogrodzie
Canva.com

Kilka naturalnych środków zaradczych może pomóc w walce z owadami. Na przykład sadzenie roślin, takich jak nagietek, czosnek i bazylia, może pomóc w odstraszaniu owadów.

Reklama

Rozpylanie mieszaniny wody i oleju na rośliny może również odstraszyć owady.

Chemiczne środki owadobójcze

Nie zawsze naturalne środki są w stanie pozbyć się owadów. W ciężkich przypadkach chemiczne środki owadobójcze mogą okazać się koniecznością. Jednak powinny być stosowane w ostateczności, ponieważ mogą zaszkodzić szkodnikom, ale również pożytecznym owadom, których obecność jest wręcz pożądana np. owadów zapylaczy.

Naturalne drapieżniki

Na tę metodę człowiek na mniejszy wpływ. Naturalne drapieżniki, takie jak np. biedronki, mogą pomóc w zwalczaniu niektórych owadów. Można w pewien sposób zachęcić je do obecności w ogrodzie poprzez sadzenie kwitnących roślin i unikanie stosowania środków owadobójczych o szerokim spektrum działania, ale nie jest to metoda, która na pewno przyniesie oczekiwany efekt.

Reklama

Usuwanie zainfekowanych roślin

Jeśli roślina jest poważnie zainfekowana, najlepiej będzie ją usunąć, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji na inne rośliny w ogrodzie i tym samym szkodliwych owadów.

Owady w ogrodzie

Insekty mogą stanowić poważny problem, ale przy odpowiednim podejściu można je kontrolować i zwalczyć. Podstawą jest identyfikacja obecnych gatunków i zastosowanie odpowiednich środków do walki z nimi. Dzięki pozbyciu się owadów można zapewnić sobie piękny i zdrowy ogród.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama