Opuchnięte nogi i stopy w pracy
Canva.com

Naturalne sposoby na żylaki. Tego nie powinno zabraknąć w Twojej diecie

Lekarze są zgodni co do tego, że operacje chirurgiczne stanowią jedyną w pełni skuteczną metodę na pokonanie żylaków. Nie zawsze są one jednak absolutnie konieczne. Pacjenci, u których nie doszło jeszcze do zaostrzenia się stanu chorobowego, czyli głównie ci, dla których żylaki są wyłącznie problemem estetycznym, spokojnie mogą wypróbować na sobie domowe sposoby na żylaki, zanim jeszcze zdecydują się na operację czy jakikolwiek inny poważniejszy zabieg.
Reklama

Z dolegliwościami bólowymi znakomicie poradzą sobie tradycyjne okłady czosnkowe.

Czosnek jest bowiem jednym z najsilniejszych naturalnych antybiotyków. Niektórzy są nawet zdania, że działa tak samo dobrze jak klasyczne preparaty farmakologiczne, tak więc może je skutecznie zastępować. Dodatkowo wykazuje się właściwościami przeciwobrzękowymi i przeciwzapalnymi. Wspomaga krążenie, pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu i wzmacnia naczynia krwionośne. Aby przygotować okład z czosnku, należy wycisnąć jedną jego główkę i zalać ją sokiem wyciśniętym z trzech pomarańczy oraz trzema łyżkami oliwy z oliwek. Roztwór należy przelać do słoika i odstawić na mniej więcej jedną dobę. Po tym czasie można zacząć wsmarowywać go w nogi, następnie owijając je zwykłym bandażem lub gazą.

Niektóre domowe sposoby na żylaki są jeszcze prostsze.

Jeżeli ktoś nie ma ochoty czekać dwudziestu czterech godzin na przygotowanie roztworu do masażu, może sięgnąć po czystą oliwę z oliwek, która też znakomicie działa na żyły.

Reklama

Aby zadziałała na nie jeszcze lepiej, zawsze warto też uzupełnić ją olejkiem cyprysowym bądź witaminą E wyciśniętą z kapsułek. Takim roztworem należy smarować nogi codziennie. Im częściej będzie się to robić, tym szybciej żylaki zaczną znikać z ciała.

Ostatnia naturalna metoda polega już na doustnym przyjmowaniu leczniczego preparatu przygotowanego z pieprzy cayenne. Łyżeczkę przyprawy należy wymieszać ze szklanką ciepłej lub gorącej wody. Roztwór powinien być pity każdego dnia.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama