Pieprz cayenne
Canva.com

Chcesz pozbyć się żylaków? Dodaj do jedzenia pieprz cayenne oraz pietruszkę!

Chcąc zastosować najlepsze domowe sposoby na żylaki, nie musisz nawet udawać się do apteki. Nie potrzebujesz tych wszystkich farmakologicznych środków, które być może pomagają, ale zawsze jednocześnie szkodzą organizmowi.
Reklama

Zajrzyj teraz do swojej kuchni i poszukaj w niej zwykłego pieprzu cayenne oraz natki pietruszki. To właśnie te dwa jakże proste i zwyczajne produkty spożywcze pomogą ci na dobre pozbyć się problemów z żylakami i ogólną niewydolnością naczyń krwionośnych.

Zacznijmy od pieprzy cayenne.

W końcu tę przyprawę niemalże każdy Polak zawsze trzyma w swojej kuchni. A jest to naprawdę znakomite naturalne lekarstwo, którego warto używać tak często, jak tylko się da. Pieprz cayenne najlepiej działa na żylaki kończyn dolnych, ponieważ jest źródłem licznych bioflawonoidów oraz witaminy C, czyli substancji pozytywnie wpływających na krążenie żylne i łagodzących dolegliwości bólowe oraz zmniejszających opuchliznę.

Pieprzem cayenne możesz doprawiać różne potrawy, ale też i przygotowywać sobie z niego specjalny leczniczy eliksir do picia.

Reklama

W tym celu rozpuść jedną małą łyżeczkę sproszkowanej przyprawy w jednej filiżance wrzątku. Poczekaj, aż roztwór wystygnie i od razu go wypij. Powinieneś oczywiście spożywać go codziennie, a całą kurację zakończyć po upływie trzech miesięcy.

A co z natką pietruszki?

Natka pietruszki
Canva.com

Ona też bardzo często odgrywa istotną rolę w domowych sposobach na żylaki. Podobnie jak i pieprz cayenne jest źródłem sporych ilości witaminy C. Zawiera jej znacznie więcej niżeli pomarańcze czy nawet cytryny.

Reklama

Dodatkowo bogata jest w rutynę, która odpowiada za wzmocnienie wszystkich naczyń krwionośnych, w tym także i żył.

Aby zastosować domowe sposoby na żylaki, musisz po prostu wziąć garść natki pietruszki, drobno ją posiekać, zalać wodą i następnie gotować przez kilka minut. Gotowy roztwór przecedź, aby pozbyć się listków i gałązek. Następnie dodaj do niego kilka kropli olejku różanego i wcieraj go w te miejsca, na których występują u ciebie żylaki.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama