Sól epsom
Canva.com

Nie masz kasy na luksusowe SPA? Wystarczy, że kupisz tą niezwykłą sól

Jeżeli chcesz zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia, ciała, samopoczucia i ogólnej urody, zamiast od razu płacić grube pieniądze za weekend w luksusowym SPA, śmiało możesz je przeznaczyć po prostu na... sól Epsom, którą jesteś w stanie kupić w ilości wynoszącej pięć kilogramów już za trzydzieści kilka złotych.
Reklama

Magiczna moc solanki

Kąpiele solankowe, jakim poddajesz się na basenach czy w gabinetach urody, bardzo często są niczym innym jak właśnie kąpielami w dużej ilości soli Epsom. Jedna jej szklanka dodana do wanny uzupełnionej ciepłą, niemalże gorącą wodą pozwoli ci odczuć błogi relaks i uzyskać warunki do kompletnej regeneracji całego organizmu.

Świetny wpływ na skórę i samopoczucie

Kąpiele w soli Epsom cudownie wpływają na stan skóry. Mogą otworzyć jej pory i doprowadzić do ich efektywnego oczyszczenia, uwalniając z nich wszelkie toksyny, zbędne produkty przemiany materii i inne niepotrzebne związki. Ponadto podczas takiej gorącej kąpieli wszystkie składniki występujące naturalnie w soli Epsom (głównie chodzi to o magnez oraz siarkę) będą momentalnie przenikać przez barierę zewnętrzną skóry (z uwagi na otwarcie porów) i docierać do twojego organizmu, gdzie zadziałają antybakteryjnie, przeciwgrzybicznie i przeciwtrądzikowo.

Reklama
Sól epsom
Canva.com

Sól ponadto wykazuje dość dobry wpływ na kondycję skóry głowy i kondycję samych włosów. Istnieje wiele przepisów na naturalne maski i wcierki, które wykorzystują jej działanie. Wystarczy ich poszukać, a następnie je przetestować.

Reklama

Sprawdź po prostu, co takiego na ciebie zadziała najlepiej.

Sól epsom opinie przeważnie wspominają jednak o przeczyszczających i mocno oczyszczających właściwościach tego związku. Jeżeli masz problemy z zaparciami, sól gorzka na pewno Cię poratuje. Wystarczy przyjąć ją doustnie. Efekty pojawiają się bardzo szybko, a zaparcia mijają wprost momentalnie.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama