Frytki z cukinii
Canva.com

Nie stać Cię na kawior? To nie problem. Oto tanie przekąski na karnawałowe party

Podanie na domówce talerza wypełnionego prawdziwym kawiorem na pewno byłoby utrzymane w dobrym guście, jednakże mało kogo stać na to, zwłaszcza w przypadku częstszego organizowania imprez, by większej grupie osób fundować z własnej kieszeni same wyszukane i wymyślne przysmaki. A przecież tanie przekąski na imprezę mogą być równie smaczne i udane! Jak w takim razie można je przygotować, by nie rozczarować nimi ani siebie, ani tym bardziej gości?
Reklama

Jedną z najtańszych, ale jednak ciekawych propozycji będą domowe frytki z ziemniaków.

Niekoniecznie muszą one zresztą przyjąć formę klasycznych podłużnych pałeczek, bo jeśli woli się rzeczy nieco bardziej konkretne, ziemniaki śmiało można pokroić w grubsze plastry, które przy okazji będą znacznie lepiej sycić apetyt. Sposobem na lekkie urozmaicenie tej dosyć banalnej przekąski będzie zastąpienie zwykłych ziemniaków ziemniakami słodkimi, czyli batatami. Ważne jest to, by koniecznie posypać je obficie słodką mieloną papryką, gdyż właśnie w takiej wersji zawsze smakują one najlepiej.

Warzywa i hummus - opcja dla tych, którzy lubią vege

Jeżeli natomiast tanie przekąski na imprezę mają przyjąć jeszcze zdrowszą formę, tak naprawdę można przygotować je w całości z surowych świeżych warzyw, krojąc je po prostu w równej wielkości słupki i następnie podając z przygotowanym samodzielnie sosem, np. sosem jogurtowym albo sosem z awokado. Warzywne pałeczki często serwowane są w towarzystwie kremowego hummusu.

Reklama

Nie dość, że jest on w stanie podkręcić ich smak, to jeszcze do tego sprawia, że przekąska staje się bardziej sycąca i odżywcza, albowiem hummus sam w sobie jest super zdrowym produktem, który z uwagi na wysoką zawartość błonnika rewelacyjnie tłumi głód.

Tanie przekąski na imprezę to również liczne gotowe propozycje z marketów, czyli najzwyklejsze w świecie chipsy, nachosy, paluszki albo gotowe zestawy wypełnione orzeszkami, krakersami i ziarnami w posypce. W podawaniu takich przekąsek nie ma niczego złego, zwłaszcza że prawda jest taka, iż większość osób chętnie po nie sięga.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama