Białe biurko z drewnianym krzesłem przy białej ceglanej ścianie w nowoczesnym stylu
Materiał partnera

Nowoczesny pokój nastolatka - zobacz aktualne trendy

Pokój jest dla nastolatka azylem - przestrzenią, w której czuje się najlepiej i uwielbia spędzać w niej czas. Jak wygląda nowoczesny pokój nastolatka? Sprawdź aktualne trendy!
Reklama

Nowoczesny pokój nastolatka – dopasowany do preferencji młodych osób

Nastolatkowie, bardziej niż jakakolwiek inna grupa wiekowa, podążają za trendami. Na bieżąco śledzą media społecznościowe, dzięki którym doskonale wiedzą, co obecnie jest modne. To właśnie w internecie poszukują inspiracji i tam znajdują styl, który najbardziej trafia w ich gusta.

Urządzając pokój nastolatka, powinieneś zwracać uwagę na preferencje swojego dziecka. Musisz konsultować z nim każdy wybór – od koloru ścian aż po dodatki. Gotowy pokój musi trafiać w gust nastolatka. Jeśli urządzisz go po swojemu, z dużym prawdopodobieństwem będziesz musiał liczyć się z tym, że nastolatkowi nie spodoba się Twoja wizja.

Interesującą ofertę znajdziesz na stronie: https://www.gama-sklep.com.pl/category/meble-mlodziezowe-89

Aktualne trendy – jak wygląda nowoczesny pokój nastolatka?

Reklama

Nowoczesne pokoje nastolatków świetnie opisują dwa słowa: prostota i minimalizm. Czasy, kiedy młodzieżowe pokoje wyglądały jak kolorowy rozgardiasz, już dawno minęły. Dzisiaj młode osoby stawiają na estetykę, porządek i funkcjonalność. Najlepiej czują się w przestronnych i schludnych pomieszczeniach. Celują w mniejszą liczbę mebli i cenią wielofunkcyjne elementy wyposażenia.

Nowoczesne pokoje młodzieżowe utrzymane są najczęściej w stylu nowoczesnym lub skandynawskim. Królują w nich jasne kolory, choć chłopaki często decydują się na szarość i kilka ciemniejszych elementów wyposażenia. Obecnie bardzo modnym pojęciem wśród młodych osób jest ekologia. Dlatego też chętnie wprowadzają do swoich wnętrz meble czy dodatki z drugiej ręki.

Ekologiczny styl widoczny jest również w teksturach dodatków. W modzie zdecydowanie są naturalne tkaniny i materiały: drewno, bambus, rattan, bawełna czy len.

Reklama

Wielu nastolatków lubi także styl vintage, czyli pomieszczenia inspirowane przeszłymi dekadami.

Białe biurko z drewnianym krzesłem przy białej ceglanej ścianie w nowoczesnym stylu
Materiał partnera

Meble młodzieżowe – nowoczesne i stylowe

Meble młodzieżowe nowoczesne to elementy wyposażenia, utrzymane w stonowanych kolorach. Mają być praktyczne, wielofunkcyjne i uniwersalne, czyli pasować do wielu aranżacji.

W pokoju nastolatka nie może zabraknąć wygodnego łóżka. Zamiast niego można zdecydować się na rozkładany narożnik z pojemnikiem na pościel. W przestrzeni młodego człowieka muszą znaleźć się również szafy, komody, regały czy słupki.

Reklama

Inwestycja w pojemne meble ułatwi utrzymanie porządku, ponieważ każdy przedmiot będzie miał swoje miejsce. Nastolatkowie potrzebują również biurka i wygodnego krzesła obrotowego. Meble te pomogą komfortowo odrabiać lekcje i uczyć się do ważnych egzaminów.

W obecnych pokojach nastolatków króluje harmonia i minimalizm, a także przytulność. W nowoczesnych wnętrzach bardzo ważne miejsce zajmuje pojęcie wellness. Dlatego warto wygospodarować w takiej przestrzeni miejsce, np. na wygodny fotel, który będzie służył do wypoczynku, czytania książek, grania w gry czy medytacji. W wyborze mebli dla nastolatka pomogą Ci nowoczesne sklepy meblowe. W ich ofercie znajdziesz komplety mebli młodzieżowych, które ułatwiają zakup niezbędnych elementów wyposażenia.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama