Mężczyzna w okularach pracuje przy laptopie
Materiał partnera

Okulary czy soczewki kontaktowe – która metoda korekcji wzroku będzie dla Ciebie odpowiednia?

Wykryto u Ciebie wadę wzroku, ale nie wiesz, na jaką metodę korekcji się zdecydować? A może zastanawiasz się nad zmianą obecnego rozwiązania? Koniecznie zapoznaj się z treścią tego artykułu. Przedstawimy Ci w nim zalety użytkowania soczewek kontaktowych oraz okularów, dzięki czemu łatwiej będzie Ci zdecydować, która opcja będzie dla Ciebie odpowiednia.
Reklama

Okulary i soczewki – która metoda jest wygodniejsza?

Stosowanie obu metod jest proste i bezpiecznie, ale większość osób uznaje użytkowanie soczewek za bardziej skomplikowane. Nie do końca jest to prawdą, ponieważ pielęgnacja oraz aplikowanie soczewek zajmuje dosłownie kilka minut dziennie i nie wymaga od użytkownika posiadania specjalnych umiejętności. Niemniej jednak okulary są jeszcze prostsze w użyciu, gdyż wymagają tylko przetarcia szkieł w razie potrzeby. Nie każdy uzna je jednak za najbardziej wygodną opcję, ponieważ mogą przeszkadzać użytkownikowi podczas niektórych aktywności, np. uprawiania sportu. W takim wypadku lepiej sprawdzą się szkła kontaktowe.

Która opcja jest bardziej ekonomiczna?

Na to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Wszystko zależy od konkretnego produktu. Trzeba mieć na uwadze, że w przypadku okularów korekcyjnych płacimy nie tylko za same szkła, ale także oprawki.

Reklama

W zależności od producenta możemy nabyć oprawki o wartości od 100 do nawet ponad tysiąca złotych. Soczewki natomiast są znacznie mniejszym wydatkiem, jednak muszą być one regularnie wymieniane. Ich użytkowanie to koszt około kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Soczewki kontaktowe jednodniowe są nieco droższe, dlatego osobom, które chcą nosić soczewki codziennie, poleca się szkła kontaktowe o przedłużonym trybie noszenia, takie jak miesięczne.

Metoda korekcji wady wzroku a wpływ na wizerunek

Kiedyś noszenie okularów było uważane za coś nieatrakcyjnego. Obecnie jednak są traktowane jako doskonały dodatek do stroju. Najlepszym na to dowodem jest fakt, iż nawet osoby nieposiadające wady wzroku, decydują się na noszenie tzw. okularów zerówek, by podkreślić swój styl. Dlatego nie musisz obawiać się, że okulary negatywnie wpłyną na Twój wizerunek, ponieważ jest wręcz odwrotnie.

Reklama

Dobrze dobrane soczewki pozwalają optycznie wyrównać proporcję i sprawić, że twarz będzie wydawała się atrakcyjniejsza. Oczywiście dla niektórych taka zmiana będzie zbyt radykalna, więc będą poszukiwali bardziej dyskretnej alternatywy. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które nie czują się komfortowo w okularach, koniecznie wypróbuj soczewki.

Która metoda korekcji wzroku jest bardziej uniwersalna

Wielu osobom zdaje się, że przy bardziej skomplikowanych wadach wzroku, możliwe jest jedynie stosowanie okularów. W rzeczywistości obie metody mogą być z powodzeniem wprowadzone u osób z różnymi zaburzeniami refrakcji. Obecnie na rynku znajdziemy szkła kontaktowe i okulary dla astygmatyków, osób krótkowzrocznych oraz dalekowzrocznych, a przy starczowzroczności nie trzeba korzystać z osobnej pary do dali oraz do czytania.

Reklama

Znacznie wygodniejszym rozwiązaniem będą soczewki lub okulary progresywne. Dlatego tutaj możesz kierować się swoimi własnymi preferencjami, ponieważ obie metody są równie skuteczne. Należy jedynie pamiętać, że w rzadkich przypadkach istnieją przeciwwskazania do stosowanie soczewek, są to m.in. aktywne stany zapalne, czy schorzenia oczu, zespół suchego oka oraz niektóre alergie.

Okulary czy soczewki – co będzie dla mnie odpowiednie

Wybierz soczewki kontaktowe, jeśli jesteś osobą aktywną, która nie chce zmieniać swojego wizerunku ze względu na wadę wzroku. Jeśli natomiast cenisz sobie modne dodatki i nie chcesz uczyć się aplikacji oraz prawidłowego użytkowania soczewek, wybierz okulary korekcyjne. Możesz też używać ich zamiennie, w zależności od potrzeby.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Jakie soczewki jednodniowe kupić?
Soczewki kontaktowe jednodniowe to świetny wybór dla początkujących użytkowników, jak i tych osób, które nie potrzebują nosić soczewek na co dzień, a w konkretnych sytuacjach lub na specjalne okazje. Fabrycznie zapakowane soczewki jednodniowe mają długą datę ważności, a po rozpakowaniu zachowują świeżość do 24 godzin, dlatego też są idealne do sporadycznego użytku. Wybierając soczewki jednodniowe nie potrzebujemy żadnych dodatkowych akcesoriów, takich jak pojemniczek do przechowywania czy płyn do soczewek. Jakie soczewki kontaktowe kupić?
Ramki dopasowane do twoich potrzeb
Nierzadko chcemy, by noszone przez nas okulary nie tylko spełniały swoje główne zadanie, ale także dobrze wyglądały. Wówczas istotne dla nas są nie tylko zastosowane szkła, ale także design oprawek. Jakie marki warto rozważyć, jeżeli zależy nam na czymś trwałym, a zarazem atrakcyjnym wizualnie?
Czy trzeba wymieniać okulary korekcyjne? 5 powodów, dla których warto to zrobić!
Wiele osób, noszących okulary korekcyjne, korzysta z nich do czasu, aż te, niemal dosłownie rozpadną się na kawałki. To zła praktyka, bo występuje szereg okoliczności, w których trzeba poszukać dla siebie nowej pary,  na przykład cofnięcie lub pogłębienie się wady wzroku. choć to nie jedyne sytuacje, w której warto o tym pomyśleć. Poniżej przedstawiamy 5 przyczyn, które powinny skłonić do poszukania nowego modelu okularów korekcyjnych.
Reklama
Reklama
Reklama