Olej
Canva.com

Olej rzepakowy czy słonecznikowy? Oto jest pytanie najważniejsze dla każdej gospodyni

Olej to jeden z produktów w kuchni, którego po prostu nie może zabraknąć. Możemy przygotować na nim pyszne naleśniki, kotlety, usmażyć grzyby po leśnym grzybobraniu, czy po prostu odgrzać pyszną tortillę lub frytki. Jaki olej powinniśmy wybrać, aby czerpać z niego jak najwięcej dobrych właściwości?
Reklama

Słonecznikowy przyjaciel każdej gospodyni

Olej
Canva.com

Olej słonecznikowy to olej roślinny bogaty w witaminę E, który można stosować do gotowania, jako sos do sałatek lub na skórę. Olej słonecznikowy ma lekki smak i jest zwykle używany zamiast innych olejów, ponieważ jest olejem neutralnym w smaku. Olej słonecznikowy jest również bogaty w wielonienasycone tłuszcze, które, jak wykazano, pomagają chronić przed chorobami serca.

Reklama

Olej słonecznikowy jest doskonałym wyborem do gotowania, ponieważ jest bogaty w tłuszcze jednonienasycone, które pomagają obniżyć poziom cholesterolu. Ma również najwyższy punkt dymienia spośród wszystkich innych olejów roślinnych, co oznacza, że może wytrzymać wysokie temperatury i nadal może być używany do gotowania.

Olej słonecznikowy można stosować na skórę jako środek nawilżający lub mieszać z innymi olejkami, aby stworzyć naturalny filtr przeciwsłoneczny. Ten olejek jest doskonały dla osób o wrażliwej skórze, ponieważ jest hipoalergiczny i nie zatyka porów. Olej słonecznikowy można stosować na twarz, ciało, a nawet włosy.

Rzepak pełen zdrowia

Olej
Canva.com
Reklama

Olej rzepakowy to uniwersalny olej spożywczy o łagodnym, orzechowym smaku. Jest popularny w Europie, ponieważ ma wysoki punkt dymienia, co oznacza, że można go używać do smażenia bez dymu i przypalania. Olej rzepakowy jest doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 i witaminy E, co czyni go doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą dodać do swojej diety zdrowe tłuszcze.

Rzepakowy czy słonecznikowy - nasz werdykt

Olej słonecznikowy ma wyższy poziom witaminy E niż olej rzepakowy. Olej słonecznikowy ma również wyższy poziom przeciwutleniaczy niż olej rzepakowy. Olej słonecznikowy jest również tańszy niż rzepakowy. Oba oleje są zdrowe, ale olej słonecznikowy jest lepszy do gotowania, a olej rzepakowy do smażenia.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama