orzechy makadamia obrane do połowy z brązowej skorupy
canva.com

Orzechy makadamia - dlaczego warto po nie sięgać w swojej diecie?

Orzechy makadamia to ciekawa przekąska, po którą – mimo sporej wartości kalorycznej – warto sięgać regularnie. Zyska na tym i nasz układ krążenia, i układ nerwowy. Co warto wiedzieć o tych orzechach? Jaka jest ich wartość odżywcza?
Reklama

Orzechy makadamia i ich cechy charakterystyczne

Ta przekąska wyróżnia się słodkim i lekko kremowym smakiem, wysoką wartością kaloryczną oraz korzystnym wpływem na zdrowie. Orzechy, które pochodzą z wiecznie zielonego drzewa z rodziny srebrnikowatych, trafiają na nasze stoły w odległej Australii. Choć odkryte zostały dopiero w latach 50-tych XX wieku, bardzo szybko zyskały popularność wśród miłośników zdrowego stylu życia na całym świecie.

Orzechy makadamia i ich wartość odżywcza

obrane orzechy makadamia na drewnianym blacie
canva.com

Dodawane do sałatek lub wykorzystywane jako samodzielna przekąska, stanowią źródło wielu cennych dla naszego zdrowia kwasów tłuszczowych. Nie brak tu również witamin: C, E oraz witamin z grupy B, bez których nasz organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować.

Reklama

Orzechy makadamia stanowią też źródło wielu ważnych minerałów, takich jak miedź, potas czy selen. Mogą nam one również dostarczyć sporo wapnia i żelaza, dzięki czemu nasza dieta staje się jeszcze bardziej wartościowa.

Olej makadamia i jego kosmetyczne właściwości

Z orzechów makadamia można też produkować olej, który świetnie sprawdzi się jako naturalny kosmetyk. Dzięki zawartości wielu witamin i minerałów, będzie on w stanie korzystnie wpływać na naszą skórę. Olej makadamia rewelacyjnie regeneruje i nawilża skórę, sprawia też, że jest ona jeszcze skuteczniej chroniona przed procesem starzenia się. Olej ten może być również z powodzeniem wykorzystywany do walki z cellulitem, staje się też cennym sojusznikiem dla tych osób, które chcą zmniejszyć widoczność blizn.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama