Sok z pokrzywy
Canva.com

Oto nieoceniony domowy eliksir na problemy trawienne i PMS. Pijesz go?

Pokrzywa jest rośliną, którą wielu z nas kojarzy głównie z nieprzyjemnym uczuciem pieczenia po przypadkowym kontakcie. Jednak ten zielony, pokryty drobnymi włoskami chwast, jest w rzeczywistości niezwykle cenny dla naszego zdrowia.
Reklama

Prawdziwa skarbnica zdrowia

Pokrzywa jest bogata w wiele składników odżywczych, w tym witaminy (A, C, K, B), minerały (wapń, żelazo, magnez), białko oraz błonnik. Dzięki temu ma silne działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, moczopędne, a także poprawiające krążenie.

Nalewka z pokrzywy na problemy trawienne

Dzięki swoim właściwościom pokrzywa jest niezwykle skuteczna w leczeniu różnych problemów trawiennych. Może pomóc w łagodzeniu zaparć, wspomagać pracę wątroby i żołądka, a także poprawiać ogólną zdrowie układu pokarmowego.

Wsparcie dla PMS

Wiele kobiet boryka się z dolegliwościami związanymi z PMS, takimi jak bóle brzucha, zmiany nastroju, bóle głowy czy obrzęki. Napar, dzięki swoim właściwościom przeciwbólowym i przeciwzapalnym, może pomóc łagodzić te objawy.

Reklama

Może być również stosowana zewnętrznie, np. na skórę głowy. Regularne stosowanie może przyczynić się do wzrostu i wzmocnienia włosów, a także do walki z łupieżem.

Jak przygotować domowy eliksir?

Wystarczy zebrać świeże liście pokrzywy (pamiętając o odpowiedniej ochronie rąk), umieścić je w słoiku i zalać spirytusem. Następnie nalewkę należy odstawić na około dwa tygodnie w ciemne i chłodne miejsce. Po tym czasie należy ją przecedzić i przechowywać w ciemnej butelce.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama