pościel bawełniana
Canva.com

"Pościel z kory jest niezdrowa!" To prawda, czy MIT?

W końcu zaczęliśmy przykładać większą wagę do jakości kupowanych przez nas produktów, dlatego nawet gdy mamy kupić coś tak zwyczajnego, jak pościel, zwracamy uwagę na to, by miała ona odpowiednie parametry, które pozwolą nam użytkować ją wygodnie i z dużą przyjemnością. A czy tymi korzystnymi właściwościami wykażą się pościele z kory?
Reklama

Jakie własności są dla nich najbardziej charakterystyczne i co takiego mogą one dać nam samym?

Pościel z kory jest pościelą tworzoną z pewnej specjalnej odmiany bawełny, co zapewnia jej oczywiście naturalne pochodzenie, no bo bawełna jest materiałem naturalnym. Odpowiednia struktura i skład czynią z niej wyrób nieuczulający, bezpieczny dla alergików, dzieci i ogólnie rzecz biorąc zdecydowanej większości potencjalnych użytkowników (z wyjątkiem tych, którzy na bawełnę są uczuleni, a których na szczęście nie ma za wiele).

Kora bawełniana ma dość nietypową strukturę, ale pomimo licznych występujących w niej wgłębień wciąż pozostaje ona przyjemna w dotyku, a niektórzy twierdzą, że ta jej chropowata oryginalna faktura jest nawet milsza niżeli idealnie gładka satyna, która bywa wręcz za śliska i zbyt chłodna.

Reklama

Ponadto nawet przy regularnym czy wręcz codziennym używaniu pościeli z kory bawełnianej nie powinniśmy narzekać na jej wytrzymałość. To właśnie jeden z trwalszych materiałów, który jest odporny na wszelkie zagniecenia, zniszczenia i przerwania. Wynika to na pewno z jego podwyższonej grubości i naturalnej twardości. Kora bawełniana ma wszystko to, czego potrzeba materiałowi do uzyskania wprost doskonałej wytrzymałości.

Jak zadbać o pościel?

Pościel
Canva.com
Reklama

Gdy już zaczniemy korzystać na co dzień z pościeli z kory bawełnianej, nie zapominajmy o tym, by właściwie ją pielęgnować. Śmiało możemy prać ją w pralce, używając do tego celu jakichś łagodniejszych detergentów, a następnie osuszając materiał na suszarce, z dala od silnego promieniowania słonecznego. Pościel z kory bawełnianej zwykle nie musi być prasowana. Nie da się ukryć, że będzie to jeden z jej dodatkowych i jakże korzystnych dla nas plusów.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama