Postna kapusta
Canva.com

Postna kapusta - w jaki sposób należy ją przygotować, aby była smaczna?

Na wigilijnym stole kapusta jest obowiązkową potrawą. Najsmaczniejsza według wielu znawców branży kulinarnej jest ta duszona z grzybami, której przygotowanie jest dość proste.
Reklama

Postna kapusta to tradycyjne danie podawane w wielu częściach Europy Środkowej i Wschodniej podczas Wigilii. Potrawa ta jest zwykle przyrządzana z kapusty kiszonej, ale może być też przyrządzana z innych rodzajów kapusty. Poza świętami często podaje się ją z wieprzowiną, kiełbasą lub innymi mięsami.

Oto przepis: garść suszonych grzybów zalejmy wodą i moczmy przez całą noc. Następnego dnia w tej samej wodzie gotujmy je kilka minut i odcedźmy, ale wywar zachowajmy. W osobnym garnku umieśćmy drobno pokrojoną kapustę kiszoną, zalejmy wodą i gotujmy około 20 minut. W tym czasie na oleju duśmy posiekaną wcześniej cebulę z pokrojonymi grzybami. Odcedźmy kapustę. Dodajmy wywar z grzybów i duszone grzyby z cebulą. Przyprawmy solą, pieprzem, dodajmy liść laurowy i ziele angielskie.

Reklama

Duśmy jeszcze 21-31 minut.

Do czego możemy ja wykorzystać?

Postna kapusta
Canva.com

Tak przygotowaną kapustę możemy wymieszać z makaronem typu łazanki lub wykorzystać jako farsz do pasztecików z ciasta kruchego, francuskiego lub drożdżowego. Może też być ponadto nadzieniem do pierogów. Smażonego karpia też możemy podawać z kapustą.

Zbyt mocno ukwaszoną kapustę przepłuczmy pod bieżącą wodą i dobrze odciśnijmy, zanim włożymy ją do garnka.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama