Starzejąca się skóra
Canva.com

Przyspieszone starzenie się skóry. Oto powody

Przede wszystkim po kondycji i wyglądzie skóry twarzy ocenia się zwykle wiek drugiej osoby. Nie zawsze udaje się ten wiek zgadnąć, ale bywa i tak, że kogoś niecelowo się postarza, bo niestety przedwczesne starzenie się skóry jest coraz częstszym problemem, który najprawdopodobniej będzie ulegać wyłącznie nasileniu.
Reklama

Skóra nie starzeje się wyłącznie naturalnie, bo różne czynniki, także i te zewnętrzne, mogą ten proces przyspieszać. Jak się przed tym chronić? Co robić, jak pielęgnować cerę i jaką dietę stosować, by mimo wszystko zaoszczędzić sobie tej większej ilości zmarszczek i zachować względnie młody wygląd buzi?

Starzenie skóry zależy od genów

To, jak szybko skóra będzie się starzeć, w głównej i chyba największej mierze zależy po prostu od genów. Nikt nie ma wpływu na to, z czym przychodzi na świat, ale ma się wpływ chociażby na częstotliwość ekspozycji na słońce, jakość kosmetyków, które mają kontakt ze skórą oraz sposób odżywiania naskórka od wewnątrz. Cera, która w ogóle nie jest zabezpieczana przed promieniowaniem, bardzo szybko odpowiada swoim gorszym stanem i właśnie starszym wyglądem, a akurat takim objawom łatwo można zapobiec poprzez codzienne używanie wysokich filtrów do twarzy i stosowanie ich nawet wtedy, gdy słońca nie widać i to także jesienią oraz zimą, niekoniecznie wyłącznie latem.

Reklama

Regularne nawilżanie

Proces starzenia się skóry bywa też aktywowany pod wpływem niedbania o regularne nawilżanie i odżywianie naskórka. Kosmetyki to jedno, ale jeszcze ważniejsze jest to, by dostarczać do organizmu witamin takich jak witaminy A, C i E oraz różnych substancji mineralnych, zwłaszcza cynku i selenu. Przemyślana suplementacja na pewno wspomoże ten dobry styl żywienia. Jeżeli pewnych składników nie jest się w stanie dostarczyć sobie naturalnie, jak najbardziej można sięgnąć po nie w tabletkach, byleby tylko nie dopuścić w organizmie do zaistnienia jakichś poważniejszych niedoborów.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama