Tabletki
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Suplement diety wycofany ze sprzedaży. Wielu mężczyzn miało go we własnej apteczce

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) ostrzega przed wycofanym suplementem diety, w którym znalazły się szkodliwe substancje. Jeśli twój partner ma w swoim domu Boss Energy, natychmiast go wyrzuć, bo jego spożycie może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia człowieka.
Reklama

Suplement diety wycofany ze sprzedaży

Popularny suplement diety stosowany przez mężczyzn na potencję został wycofany ze sprzedaży. Chodzi o Boss Energy, w którego składzie znaleziono pewne związki. W próbkach suplementu diety wykryto obecność sildenafilu i tadalafilu, które nie powinny się tam znaleźć. Obie substancje znajdują się w składzie leków na receptę, które działają na zaburzenie erekcji.

Jak podaje GIS, "produkt wycofany ze sprzedaży to "BOSS Energy" o numerze partii 0935 z datą minimalnej trwałości 18.06.2025. Producentem jest Bio&Pharma, 207 Regent Street, 3rd Floor, Londyn, W1B 3HH, a dystrybutorem Boss of Toys A. Niewadzi, M.Kołbuk S.C., Kaźmierów 8B, 96-500 Sochaczew".

Reklama
#Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Obecność niedozwolonych substancji (syldenafilu i tadalafilu) w produkcie pn. BOSS Energy, suplement diety - podaje Główny Inspektorat Sanitarny.
Tabletki
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Dlaczego sildenafil i tadalafil są szkodliwe?

Suplement diety, który zawiera sildenafil i tadalafil jest szczególnie szkodliwy dla osób, które w przeszłości przeszły zawał serca, udar mózgu lub obecnie cierpią na niewydolność wątroby i niektóre choroby oczu. Substancje wykazują szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka, zwiększając ryzyko ponownego wystąpienia zawału oraz udaru i przyczyniając się do potęgowania dolegliwości, które są związane z niektórymi chorobami.

Reklama

Bezwzględnymi stanami, w których stosowanie substancji jest zabronione, są: niestabilna choroba niedokrwienna serca, złośliwe i niestabilne nadciśnienie tętnicze.

Nawet wśród zdrowych osób, po zażyciu sildenafilu i tadalafilu mogą wystąpić skutki uboczne takie jak: ból głowy, ból pleców, ból mięśni, bóle rąk i nóg, zaczerwienienie twarzy, nudności, lekkie zaburzenia widzenia i zaczerwienienie skóry.

Reklama
Autor - Kamil Wroński
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.wronski@styl.fm
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama